Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Chce reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta

Wniosek w sprawie Młodzieżowej Rady Miasta Słupcy w tamtejszym Urzędzie złożył Artur Nowak.

-Inicjatywa reaktywowania Młodzieżowej Rady Miasta Słupcy nie wyszła przypadkiem. Prawie 10 lat temu, na ręce ówczesnego burmistrza Michała Pyrzyka, złożyłem wniosek o powołanie takiego ciała doradczego.

Dzięki jego uprzejmości jak i „dorosłych” radnych, Młodzieżowa Rada Miasta Słupcy została powołana i funkcjonowała przez jakiś czas. Później niestety została „wygaszona” – jej kadencja upłynęła i nie zostały przeprowadzone kolejne wybory.

Biorąc pod uwagę, że na początku bieżącego roku w Słupcy rozpoczęła swoja działalność Miejska Rada Seniorów, uznałem, że również środowiska młodzieżowe, nie mogą być pomijane i muszą mieć swoją reprezentację w magistracie.

Spotykając się pełniącym funkcję burmistrza Andrzejem Grzeszczakiem, przekazałem mu pismo wnioskując o reaktywację tego ciała doradczego. Tym razem wystąpiłem w nieco innej roli – od czerwca pracuję na kierowniczym stanowisku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jako Naczelnik Wydziału Dialogu z Młodym Pokoleniem, do moich zadań należy między innymi współpraca z samorządami i zachęcanie młodych ludzi do partycypacji w życiu publicznym.

Myślę, że reaktywowanie Młodzieżowej Rady Miasta Słupcy – do której wejdą przedstawiciele miejskich szkół, będzie dobrym sposobem do kształtowania postaw pro-obywatelskich, a także jej sesje staną się swoistą akademią demokracji.

Nie chodzi o to, by rada ta stała się zagraniem kształtowania public relations danego włodarza a była miejscem do wysłuchania postulatów młodych i ich późniejszej realizacji. Będę także zachęcał „nasz” wielkopolskie samorządy, do podjęcia tożsamych działań.

Warto dodać, że po sąsiedzku istnieje podobny organ – Młodzieżowa Rada Powiatu Słupeckiego, która właśnie świętuje rocznicę działalności.

Młodzi powiatowi radni, niedawno na moje zaproszenie odwiedzili Warszawę, wzięli udział w debacie oraz warsztatach z ekspertami a także zwiedzili Kancelarię Premiera – tłumaczy Artur Nowak.

4 odpowiedzi

  1. Wszyscy młodzi ludzie uciekają z naszego miasteczka !!! Dlaczego ??? Bo widzą ten marazm , miernoty u „władzy”, zajmowanie się tematami zastępczymi a nie realnymi problemami miasta itd. To też temat zastępczy panie „karierowiczu”. Szlag mnie trafia jak czytam takie bzdury.

  2. Artur, twój czas na kierowniczym stanowisku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jako Naczelnik Wydziału Dialogu z Młodym Pokoleniem jest policzony. Dużo czasu potrzebowałeś na złożenie wniosku do wladz miasta? Ciekawe dlaczego akurat teraz? Oby tylko młodzi ludzie nie wzięli z ciebie przykładu i nie wpadali na sesję w stroju szoguna.

    1. Czy pan Artur Nowak bedzie kandydował na burmistrza w ostatnim czasie sie pojawia ostatnio przy staroście i teraz wyskoczył z tym pomysłem trochę póżno żeby sie pokazać kampanie już zaczął😁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *