Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Chciał wręczyć policjantom łapówkę. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Do 10 lat więzienia grozi 54-latkowi, który kierując Toyotą przekroczył dozwoloną prędkość. W zamian za odstąpienie od ukarania go, próbował wręczyć policjantom łapówkę. Mieszkaniec powiatu słupeckiego usłyszał zarzut usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostyńskiej jednostki Policji podczas służby pełnionej na drodze krajowej nr 12 na obwodnicy Borku Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Toyotą, który przekroczył prędkość. Mieszkaniec powiatu słupeckiego jechał o 31 km/h za szybko.

Kierujący zamiast okazania dokumentów do kontroli, wyjął ze schowka plik banknotów i próbując go przekazać policjantowi prosił aby nie nakładał na niego mandatu ani punktów karnych. Funkcjonariusz poinformował mężczyznę o konsekwencjach wręczania korzyści majątkowej i ponownie nakazał kierującemu okazanie dokumentów.

54-latek wykonał polecenie, jednakże gdy policjanci wsiedli do radiowozu, poszedł za nimi i ponownie próbował wręczyć im 800 złotych za odstąpienie od mandatu i punktów karnych tłumacząc, że jest kierowcą zawodowym. Pieniądze włożył do wnętrza radiowozu.

W związku z próbą wręczenia funkcjonariuszowi korzyści majątkowej 54-latek został zatrzymany. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu.

2 odpowiedzi

  1. Jeżeli został zmierzony na suszareczkę to ile by musiał się taki policjant nagimnastykowac żeby wykręcić ten pomiar skoro automatycznie pomiar zostaję wysyłany do centrali zaraz po nagraniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *