Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

“…Chodniki szersze od drogi…”

Trwa inwestycja związana z budową drogi w Kosewie gm. Ostrowite. Jak się okazuje nie wszystkim mieszkańcom podoba się sposób jej realizacji.

Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy wiadomość od jednej z mieszkanek, która krytykuje działania samorządu w tym zakresie.- Zapraszam do zainteresowania się budową drogi w Kosewie. To jest jakiś absurd, nie dość, że rozpoczęli prace w październiku, to droga rozkopana była cała tak że nie można było przejść, już nie mówiąc o tym, by w jechać samochodem. Całe szczęście, że nic się nie paliło i nikt karetki nie potrzebował, bo naprawdę nie mogliby wjechać.

Natomiast teraz, proszę spojrzeć na zdjęcia, chodniki szersze od drogi, wjazd na ulicę Spacerową zwężony o połowę, na łuku ulica tak wąska, że dwa samochody z trudem się miną, jeśli w ogóle. Niepotrzebnie takie chodniki szerokie i odstępy między płotami, a chodnikiem, przez to droga bardzo zwężyła się w porównaniu do poprzedniego stanu.Już lepiej było wtedy mimo, że były dziury, ale chociaż samochody się swobodnie mijały. Kto w ogóle pozwolił na takie plany budowy, żeby drogę tak zwężyć ?Po prostu absurd drogowy- pisze nasza czytelniczka.

O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy wójta Gminy Ostrowite, Henryka Tylmana.-Odnosząc się do tematu dotyczącego budowy drogi w Kosewie, informujemy, że ww. inwestycja rozpoczęła się w październiku 2017 roku po rozstrzygnięciu przetargu pn. „Przebudowa drogi gminnej w m. Kosewo-wieś”. Plac budowy został przekazany zaraz po podpisaniu stosownej umowy. Należy wyrazić uznanie dla firmy, która podjęła się realizacji przedmiotu umowy w określonym terminie.

Wykonawca nie zwleka z wykonywaniem prac, gdyż gminę Ostrowite również obowiązują daty rozliczeń i składania wniosków o płatność w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, ponieważ gmina posiada unijne dofinansowanie inwestycji. Z uwagi na to, że miejscowość Kosewo jest miejscowością turystyczną prace zostały rozpoczęte w okresie jesiennym, gdzie ilość turystów jest najmniejsza.

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa została wykonana na podstawie obowiązujących przepisów uzyskując pozwolenie na budowę. Do nadzoru nad wykonywaniem zadania gmina zatrudniła inspektorów, którzy skrupulatnie wykonują swoje prace analizując każdy kolejny front robót.Należy dodać, że utrudnienia, mniejsze lub większe, pojawiają się przy realizacji niemal każdej inwestycji. Można tutaj wskazać głównie niekorzystne warunki atmosferyczne, utrudnienia w dojazdach, wykopy i inne roboty budowlane. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w tym przypadku prowadzone są trzy etapy prac: budowy kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz przebudowa nawierzchni drogi.

Korzystając z uprzejmości wykonawcy posiadamy zapewnienie, iż w przypadku niezbędnych akcji ratowniczych służą każdą możliwą pomocą.Przysłuchując się opinii większości mieszkańców Kosewa pragniemy podziękować za wyrozumiałość, życzliwość i cierpliwość w związku z prowadzoną inwestycją. Głosy które głównie otrzymujemy z Kosewa to m.in.: ,,… dobrze że prowadzona jest inwestycja trzech zadań w jednym”, ,,…warto było czekać na taką budowę”, ,,…Firma solidnie podchodzi do realizacji przedmiotu umowy, będziemy mieli drogę z prawdziwego zdarzenia”.Dzięki realizacji ww. zadania niewątpliwie poprawią się walory turystyczne nie tylko Kosewa, ale całej gminy Ostrowite- pisze wójt Tylman w mejlu do naszej redkacji.

 

Najnowsze komentarze
 • Gdybym nie widział to bym nie uwierzył, ale to prawda.

  • Niektórych cywilizacja przytłacza ! Chodnik na wsi ? Kto by pomyślał ?!

 • Ludzie czego wy oczekujecie !!to logiczne że podczas remontów a zwłaszcza drogowych będą większe lub mniejsze utrudnienia. Wszyscy płakali żeby tylko zrobić drogę a teraz gdy jest robiona to wszyscy tylko potrafią komentować i się skarżyć cieszcie się ze nie będziecie musieli jeździć po dziurach bo ja już zawieszenie w swoim aucie musiałem robic a droga jest robiona wg przepisów i nic na to nie poradzimy. Na pewno nie będzie gorzej niż było i podziwiam chorałów co zasuwają nawet w deszczu żeby wyrobić się na czas

 • E, nie mówcie że chodnik szerszy od jezdni. Chodniki są po bokach chyba ? a droga do jazdy miedzy nimi. Chyba że tu bedzie odwrotnie

 • Chcieliscie drogi to robia droge jeszcze robicie problem ze nie mozna przejwchac co wy oczekiwaliscie ze bedzie w czasie remontu bedzie przejezdna ?

 • Cieszcie się że wam w ogóle coś robią ,będzie chodnik i droga !!! Jedzcie zobaczyc jak wyglada droga na Brzozogaju!!! I ani gmina ani powiat się tym nie interesuje !!! Tam też są mieszkańcy gminy Ostrowite, dzieci muszą iść w błocie do autobusu szkolnego ,niestety gmina chyba calkiem zapomniała o tej wsi!!!

  • Brzozogaj ?!… 🤔 zapomniałam!!!

 • Komentujecie bo was nie dotyczy ta sprawa i nie musicie od 3 miesięcy zostawiac auta pod sklepem lub na drodze podczas gdy garaz stoi pusty. Niektórzy nie zďąźyli wyjechac z posesji. Znam przypadki przebudowy drog gdzie byl swobody dojazd i dojscie na posesje, a co maja powiedziec starsze schorowane osoby ktore od 3 miesiecy praktycznie nie wychodza z domu.

  • . Nie martw sie ! jak juz bedzie „po” to jak im tym skurczybykom ten asfalt traktorem zaorasz to bedą mieli za swoje !!!

 • “Paproki” nie firma .Wiedzę to codziennie cztery miesiące spli a teraz zaczynają sie uczyć na moje oko inwestycja ich przerosła, za 4lata do poprawki

  • Mogłeś wziąć widły, szype i sam drogę budować ! Znawca na oko sie znalazł

 • …. a po remoncie powiedzą „pamiętasz Marian jak się kiedyś kurzyło ? Teraz to juz nie to”… Polacy ….

 • Podobno mają przy każdej działce robic lotniska i jak się komuś nie podoba i nie chce chodzić nową drogą można przelecieć drobnem. 😂

 • Brzozogaj, jakieś wioski. Owszem ludzie tam mieszkają, ale Kosewo czy Giewartów to wizytówka gminy. Są to miejscowości gdzie przyjeżdża dużo ludzi przez cały rok.

 • Chodniki ładne będą,droga też. Pora zabrać się za porządki na własnych posesja,bo ta droga nie będzie pasowała do otoczenia.

  • Racja niech wszyscy postawią płoty na trzy metry

 • firma budujaca dwoge i chodzniki zrobila kawal dobrej pracy sa godni pochwaly a mieszkancy danej miejscowosci ale nie wszyscy nieumieja tego docenic a szkoda do tej pory latem zadyma piach i szlaka a jesienia chlabra dzis wiec nie do poznania

 • pozdrawiam mieszkancow Kosewa jestescie super nie raz walniemy piwko ale juz nie u soltysa haha pa mili

Dodaj komentarz