Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ciągnik zderzył się z osobówką

Niebezpiecznie było dziś w godzinach popołudniowych w miejscowości Kotunia w Gminie Słupca.

Około godziny 14:45 doszło tam do zderzenia samochodu osobowego, i ciągnika rolniczego. Na miejsce wysłano strażaków z PSP i OSP w Słupcy, a także OSP Gółkowo.

Do szpitala karetką trafiła jedna poszkodowana osoba. To kierowca ciągnika. Dwójka dorosłych i dwójka dzieci z samochodu nie odniosła żadnych obrażeń.

W trakcie działań służb ruch drogą był utrudniony. Przyczyny wypadku ustali policja.

 


Najnowsze komentarze
  • Nie chce komentować akurat tego stanu wypadku ale….. Jadąc przez staw 1 natknąłem się na dwa kombajny gdzie miały hedery spięte z przodu co na to prawo i co policja jeśli dostarczę nagranie takiego kombajnu to prowadzący pojazd dostanie mandat??? Proszę Pana redaktora oby odpowiedź byla skonsultowana ze słupecką drogówką. Można by jeszcze zapytać o koguty zamontowane na maszynach rolniczych jadących po drogach jako uprzywilejowane???? No jak wysrczy koguta na dach to zakładam na osobówkę i śmigam z pierszenstwem

    • Nie chce komentować ale kierowcy osobówek powinni używać mózgów. Ja mam na połę kombajnem 500m, zdjęcie i założenie hederu to dobra godzina i do tego trzeba mieć miejsce na polu, a do tego pogoda nie zawsze sprzyja i pośpiech jest wskazany, gdybym miał odpinać i zapinać za każdym razem heder to żniwa bym skończył we wrześniu

      • I?? Taką masz robotę więc rób. Użytkowników dróg to wali, kiedy ty skończysz żniwa.

  • Prawnie wgląda to tak że nawet 100m a kombajn powinien przemieszczać się bez hedera zamontowanego z przodu. Rzeczywistość i logika to druga sprawa. I tutaj popieram jazde z hederem z przodu bo ile dłużej trwałyby żniwa gdyby tracić godziny na odpinanie i zapinanie go ponownie i nie zawsze jest na to miejsce na polu. Dlatego trochę wyrozumiałości dla rolników w te 2 tygodnie okresu żniw.

  • Ciągnik o masie 3t ciągnie zestaw 15-20ton … Tak wiem, ursus nie takie ciężary ciąga, hamulce działają …. Włącz myślenie i zrozum fizykę.
    P.S też jestem rolnikiem.

Dodaj komentarz