Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ciało 39-latka było całkowicie zwęglone

Znamy więcej szczegółów dotyczących pożaru, do jakiego doszło w niedzielę w Strzałkowie.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. -16 kwietnia o godzinie 21:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Strzałkowie przy ul. Kopernika. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano rozwinięty pożar na piętrze budynku jednorodzinnego.

Z uzyskanych informacji wynikało, że jedna osoba została ewakuowana z obiektu przez postronnych świadków, a wewnątrz mogą znajdować się jeszcze dwie osoby. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do środka z linią wężową, skąd ewakuowali drugą, przytomną osobę.

W trakcie dalszych działań ratowniczo-gaśniczych, na piętrze budynku znaleziono ciało trzeciej poszkodowanej osoby, której z uwagi na całkowite zwęglenie nie ewakuowano i nie udzielano pomocy medycznej.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały około trzech godzin, a brały w nich udział zastępy z JRG Słupca, OSP Strzałkowo, OSP Słupca OSP Krępkowo- relacjonuje mł. bryg. Mariusz Pawela.

Przyczyną pożaru był prawdopodobnie wybuch butli z gazem. W jego wyniku do szpitala trafiły dwie osoby.  Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratory.

 

 

FOTO: Twoja Słupca.pl /JRG Słupca/OSP Słupca

 

Smierć w pożarze w Strzałkowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *