Cienin Kościelny na Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski

Na półfinały w ramach Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeju Dziewcząt
 wybrała się drużyna z Cienin Kościelnego.

Na tym etapie rywalizowało osiem najlepszych szkół w województwie. W tym elitarnym gronie znalazły się uczennice SP Cienin Kościelny pod opieką Iwony Miętkiewicz.

-Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, my awansowaliśmy z pierwszego miejsca w rejonie więc trafiliśmy do półfinału A. Nasz turniej został rozegrany 28 listopada w odległym, położonym wśród nadnoteckich lasów, bardzo gościnnym Wieleniu. Graliśmy systemem „każdy z każdym”. Drużyny rywalizowały o dwa pierwsze miejsca, które dawały awans do ścisłego finału. Czas gry we wszystkich meczach wynosił 3×6 minut.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z dziewczynami z Kębłowa- mistrzyniami rejonu Leszna. Na początku spotkania, ze świetnie rozegranego rzutu wolnego Patrycja Dębowska strzeliła bramkę i objęliśmy prowadzenie, niestety w połowie meczu przeciwniczki wyrównały i mecz zakończył się remisem.

Po dziesięciominutowej przerwie, w drugim meczu spotkaliśmy się z SP Paczkowo z rejonu Poznania Teren Zachód, przeciwniczki okazały się zdecydowanie najlepszym zespołem turnieju. Mimo zaciętej walki odnieśliśmy dotkliwą porażkę. Pięknymi indywidualnymi akcjami popisała się Nikola Jamruszka i to ona otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki meczu.

Ostatni mecz z gospodarzami turnieju, mistrzyniami rejonu Piła był meczem o wszystko, wygrana dawała nam awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski. Niestety nasze dziewczęta uległy koleżankom z Wielenia i ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. W tym meczu wyróżniona została nasza bramkarka Weronika Frontczak.

Uczennice szkoły w Cieninie Kościelnym, awansowały przez kolejne etapy rozgrywek do półfinału wojewódzkiego, zajmując ostatecznie 7-8 miejsce w Wielkopolsce. Jest to jak dotąd największy sukces naszej szkoły. Sukces jest tym cenniejszy, iż jesteśmy z małej szkoły [w klasie VI jest tylko 6 uczennic], z małą salką gimnastyczną a na zawodach rywalizujemy z dużymi szkołami, które maja hale, bandy, treningi i sparingi.

Ale my mamy wspaniałe dziewczyny, które są ambitne, nie boją się twardej sportowej walki, nie poddają się i walczą do upadłego, do ostatniej sekundy meczu. Całej drużynie należą się ogromne gratulacje za osiągnięty poziom sportowy i serce zostawione na parkiecie.

Półfinały Mistrzostw Województwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Turniej wyróżniał się wspaniałą oprawą. Dla naszej drużyny była to piękna przygoda, która długo pozostanie nam w pamięci. Dziewczęta już myślą o tym, aby w przyszłym roku znów, móc wziąć udział w zawodach takiej rangi.relacjonuje Iwona Miętkiewicz, opiekunka drużyny.

Nasz zespół zagrał w składzie: Jamruszka Nikola, Dębowska Patrycja, Kaszuba – Kraska Monika, Perlińska Zuzanna, Frontczak Weronika, Foszpaniak Marika, Silska Karolina, Badalewska Klaudia, Dudkowiak Gabriela, Wieczorek Julia, Mrugalska Wiktoria, Kruczkowska Iga.