Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Co dalej z budową nowej siedziby GOKiS w Strzałkowie?

Pod znakiem zapytania stanęła inwestycja związana z budową nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie wraz z Gminną Biblioteką.

Na początku października informowaliśmy o dofinansowaniu, jakie na ten cel samorząd pozyskał z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. To prawie 9 milionów złotych. Nowy obiekt miałby być zlokalizowany przy ulicy Jałowcowej i mieścić także Bibliotekę Publiczną.

Kwota choć wydaje się być wysoka, może okazać się niewystarczająca. Stąd decyzja Gminy, by w 2024 roku wykonać najpierw dokumentację techniczną tej inwestycji. Na ten cel w budżecie zabezpieczono 160 000 zł.

– Chcemy w 2024 roku wykonać dokumentację techniczną, odpowiedzieć sobie na pytanie ile będzie kosztował dom kultury z prawdziwego zdarzenia, na miarę XXI wieku. Jeśli te koszty będą znacząco wyższe niż te pieniądze, które mamy, a przypomnę, że ich jeszcze do budżetu nie wpisaliśmy (to jest 9 milionów z Polskiego Ładu), wtedy zdecydujemy, czy szukamy środków finansowych na uzupełnienie brakującej kwoty, czy być może te pieniądze z Ładu na rozbudowę domu kultury przeznaczmy na drugi etap rozbudowy oczyszczalni ścieków – mówił podczas ostatniej sesji wójt, Dariusz Grzywiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *