Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Co z mobilną sceną z Budżetu Obywatelskiego?

O zakupie mobilnej sceny ze Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok dyskutowali miejscy radni.

Przypomnijmy, że inicjatorem tego pomysłu był Andrzej Pałasz. Jego propozycja spotkała się z największym poparciem mieszkańców i zdobyła 446 głosów. Dokładne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Pula środków w Budżecie Obywatelskim wynosiła 170 000 zł i tyle miała kosztować cała konstrukcja. Niestety inflacja sprawiła, że jej koszt wzrósł o sto procent. To jednak nie jedyny problem.

– My z panią dyrektor MDK nie mamy nic przeciwko, że pan Andrzej Pałasz złożył taki projekt i ten projekt przeszedł. Owszem wszyscy wiemy, że wtedy scena miała kosztować 170 000. Dzisiaj kosztuje jeszcze raz tyle, ale gdybyśmy mieli z niej korzystać podczas Wawrzynek ona absolutnie nie spełnia naszych wymogów. Żaden wokalista na tej scenie nie wystąpi, bo nie spełnia ridera technicznego.

Więc jeżeli ma to być scena mobilna do wykorzystania tylko przez zespół, który ten pan reprezentuje, to uważam, że to jest troszeczkę za droga zabawa – mówiła radna Katarzyna Rybicka, której zdaniem dobrym pomysłem byłby zakup większej sceny przez wszystkie gminy Powiatu Słupeckiego. Radna podkreślała również, że instalacja sceny mobilnej wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Potrzebne będzie także miejsce do jej przechowywania.

– Jeżeli znajdą się sponsorzy to ta scena absolutnie będzie miała możliwość wykorzystania podczas mniejszych wydarzeń tylko ktoś musi się profesjonalnie tym zajmować – dodała.

– Nie chciałbym żeby była taka sytuacja, że jest Budżet Obywatelski niezrealizowany, czy nam się ta scena podoba, czy nie. Jednak tak ludzie zdecydowali, żeby ona była – odpowiadał burmistrz, Jacek Szczap.

–   Rozmawiałem już ze starostą w tej sprawie, bo myślałem też o wspólnym zakupie. W tej chwili ta decyzja nie została jeszcze podjęta. Rozmawiałem też z włodarzami gmin ościennych. Będę jeszcze prowadził rozmowy z firmą, która wykonuje te sceny żeby ewentualnie wykonać ją taniej i zamówić u bezpośredniego producenta – dodał burmistrz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *