Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Co z rowerami na promenadzie?

Regulamin dotyczący korzystania z promenady nad Jeziorem Słupeckim jednogłośnie przyjęli dziś miejscy radni.

Podobnie jak zasady korzystania z basenu, o których pisaliśmy TUTAJ, również regulamin dotyczący samej promenady wzbudza spore emocje. Głównym punktem spornym jest możliwość poruszania się w tym miejscu rowerem.

Zakłada to 7. punkt przyjętego regulaminu – Promenada przeznaczona jest wyłącznie do korzystania przez pieszych, pieszych z wózkami dziecięcymi, niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich – czytamy w dokumencie.

Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy z mieszkańców twierdzą, że powinno być to dozwolone, a zakaz powinien dotyczyć tylko samych pomostów. Ich zdaniem można by tam wyznaczyć specjalną ścieżkę dla rowerzystów. Inni twierdzą, że w związku z dużym zainteresowaniem obiektem oraz korzystaniem z niego głównie przez pieszych rowerzyści nie powinni poruszać się w tym miejscu, a na niezbyt długim odcinku swój jednoślad mogą po prostu prowadzić.

Mając powyższe na uwadze miasto postanowiło wystąpić o opinię  w tej sprawie do policji. Jak tłumaczył burmistrz, w tym temacie przeprowadzone zostaną także konsultacje społeczne. – My jako Urząd Miasta, a także radni braliśmy pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich użytkowników, którzy będą korzystać z tej promenady. To ma być radość, to ma być relaks, kontakt z przyrodą w jak największym bezpieczeństwie. To było naszym głównym celem, zamierzeniem, a nie utrudnianie komukolwiek, czegokolwiek – mówił podczas sesji burmistrz, Jacek Szczap.

Przyjęty przez radnych regulamin korzystania z promenady  znajdziecie TUTAJ. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Dlaczego basen przy jeziorze nie może być otwarty dłużej? Burmistrz wyjaśnia.

3 odpowiedzi

  1. Pół inwestycji jest dredy , drugie pół to mnóstwo problemów. Przerosło was to wszystko. Miało być pięknie a będą same zakazy. Jak powstanie hotel to mieszkańcy Slupcy już nic nie będą mogli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *