Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Co zabrać na basen?

Pływanie to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz poprawę kondycji. Wejściówki nie są drogie, a cały potrzebny sprzęt również nie kosztuje majątku. Przyda się wygodny strój kąpielowy, klapki, czepek, okulary, szlafroki również okażą się przydatne, szczególnie po wyjściu z wody.

 

Czego nie może zabraknąć na basenie?

Nigdy nie jest za późno na naukę pływania, dlatego wiele osób decyduje się na wykupienie lekcji już w dorosłym wieku. Pierwsza wizyta na basenie na pewno wywoła duży stres, który jest uwarunkowany nie tylko bliskością wody, ale także nieznajomością pływalni czy brakiem wiedzy o wyposażeniu. Z tego względu warto przyjrzeć się liście przydatnych przedmiotów znajdującej się poniżej. Szlafroki, czepek, klapki i inne potrzebne rzeczy umilą wyjście i sprawią, że pierwsza wizyta na pływalni na pewno nie będzie tą ostatnią.

Zacznijmy jednak od początku. Strój kąpielowy to absolutny numer jeden i nie chodzi tutaj o kuse, kobiece bikini czy luźne szorty w przypadku panów. Chodzi o sportowy strój, który zapewni wygodę w trakcie pływania, nie będzie się zsuwał ani krępował ruchów. Czepek to kolejny niezbędny element. Może tego nie wiedzieć nowicjusz. Wybór odpowiedniego modelu jest szczególnie ważny, gdyż dostępne są czepki materiałowe oraz silikonowe. To właśnie dzięki nim włosy nie przyklejają się do twarzy.

 

Co spakować do torby na basen?

Okulary do pływania są szczególnie przydatne, kiedy osoba udająca się na pływalnię nosi soczewki kontaktowe. Dla pozostałych osób okulary wiążą się z komfortem w trakcie pływania, gdyż oczy mogą być otwarte. Gumowe klapki pozwolą zapobiegać przenoszeniu bakterii i zarazków, a także unikać grzybicy i innych chorób. Ręcznik jest bardzo ważny, gdyż pozwala okryć ciało po wyjściu z wody i wytrzeć ciało po prysznicu. Szlafroki sprawdza się tak samo dobrze, a ich spory rozmiar pozwoli jeszcze lepiej zabezpieczyć ciało przed chłodem.

Wybierając się na basen, warto mieć przy sobie siatkę przeznaczoną na mokre rzeczy. Wrzucony do torebki strój kąpielowy czy ręcznik zmoczą wszystko, co znajduje się w środku łącznie z noszonym ubraniem. Warto mieć w torbie także żel pod prysznic i szampon, które pozwolą na umycie ciała po wyjściu z wody i zmycie nieprzyjemnego zapachu chloru. Szczotka do włosów to niezbędny element dla każdej kobiety, gdyż poplątane z chloru włosy prezentują się bardzo nieestetycznie.

Po wyjściu z wody człowiek jest bardzo głodny, dlatego warto mieć przy sobie zdrową przekąskę i butelkę wody, żeby nie rzucić się od razu na kaloryczne batony czy inne smakołyki.

 

*Artykuł sponsorowany