Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Co zrobić, aby we dwójkę spać jak najbardziej komfortowo?

Spanie we dwoje to wyzwanie nawet dla doświadczonych par. Wbrew pozorom nasze przyzwyczajenia nie pozostają obojętne na drugą stronę. Dzieje się też tak i w naszym przypadku. Dlatego w kwestii materacy oraz komfortu spania nie powinniśmy odmawiać sobie najlepszych rozwiązań, które poprawią nam warunki wieczornego odpoczynku. Wydawałoby się, że związek to sytuacja, w której dwie osoby rozumieją się bez słów. Jednak proza życia okazuje się inna i pozwala na wypracowanie wielu kompromisów, które zadowolą obie strony. Jak zatem poprawić związkowy komfort snu, bez wchodzenia w kompromis?

 

Jakie zabrać się do kupna materaca we dwoje?

Materac to rzecz, na której nie należy oszczędzać. Jest wiele prawdy w powiedzeniu, że „zdrowie ma się tylko jedno i powinno się o nie dbać”. Odpowiednio dobrany wystarczy na kilka lat, a nasz kręgosłup nam pod tym względem odwdzięczy się, nie powodując dolegliwości bólowych. Na pierwszym miejscu powinniśmy postawić jakość materaca. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań technologicznych, które zostały opracowanie wraz z najlepszymi fizjoterapeutami i w konsultacji z lekarzami, a ci znają organizmy swoich pacjentów najlepiej i wiedzą, jakie są ich potrzeby. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na kupno materaca, to powinniśmy patrzeć przede wszystkim na preferencje partnera/partnerki oraz nasze.

Niejednokrotnie może okazać się, że przymiarki do kupna takiego domowego wyposażenia, może trwać wiele dni. Ale zdecydowanie warto nie robić tego pobieżnie. Dobrze jest z drugą osobą wypisać osobne listy, gdzie znajdą się wszelkie preferencje związane z twardością łóżka, materiałem z jakiego będzie wykonany materac oraz wszelkimi innymi aspektami dotyczącymi jego zakupu. Zebranie wszystkich aspektów w jedno miejsce, oraz wykreślenie tych, które nie są ważne, pozwoli wypracować odpowiedni kompromis zadowalający obie strony.

 

 

Jaki rozmiar materaca wybrać?

Prywatne pobudki do kupna materaca są równie ważne, co jego wielkość względem pomieszczenia, w którym będzie znajdował się. Materace, które można dostać na rynku są produkowane w różnych rozmiarach, ale zazwyczaj są one na tyle standardowe, iż nie ma większego problemu ze znalezieniem tego właściwego. Ta cecha produktowa jest przydatna szczególnie wtedy, kiedy rama łóżka została zakupiona dość dawno temu. Ponadto można wybierać nie tylko wśród rozmiarów. Materace mają różne grubości, a to zdecydowanie wpływa na komfort spania. Szczególnie, gdy materac jest wykonany z materiałów, które wspierają naszą anatomię i posiadają pamięć ciała.

Dla osób dorosłych najbardziej standardowe wymiary materacy to:

  • 140×200 cm
  • 160×200 cm
  • 180×200 cm
  • 180×200 cm

 

 

Najczęściej wybierane produkty to: materac 140×200 cm i 160×200 cm. Związane jest to z tym, że gabaryty pokoi sypialnych w blokach oraz zabudowaniach wielorodzinnych typu kamienice, nie są zbyt duże. Dlatego na rynku również powstały takie rozmiary, które pozwolą na zmieszczenie łóżka w najbardziej niestandardowych pod względem wymiarowym sypialniach. Dla osób niższych oczywiście można zakupić materace, których rozmiary w długości nie przekraczają 200 cm. Sprawdź ofertę materacy od renomowanego producenta Hilding.

Jeśli jednak bierzemy pod uwagę przede wszystkim nasze przyzwyczajenia, które wypracowaliśmy przez lata, to zdecydowanie warto wziąć najbardziej optymalny dla nas rozmiar. Niektórzy z nas lubią wyciągać się podczas snu, zmieniać pozycję, a nawet leżeć po skosie czy poprzek łóżka. Jest to oczywiście utrudnienie dla drugiej osoby, ale bliskość z ukochaną lub ukochanym wynagradza wszelkie niedogodności. Wybierając nowy materac, powinniśmy patrzeć dwukierunkowo i kompromisowo. Powinien być zakupiony w sposób, gdzie obie strony znajdą złoty środek do wygodnego odpoczynku i komfortowego snu, który da tylko odpowiednio dobrany materac.

 

 

*Artykuł sponsorowany