Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Coca-Cola Cup w Słupcy

Drużyna chłopców z słupeckiego gimnazjum wygrała pierwszy etap eliminacji fazy grupowej popularnego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup. W zawodach wystartowały także dziewczęta.

Coca-Cola Cup to największy w Polsce turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów, którego ambasadorem jest Robert Lewandowski. Każdego roku do rywalizacji w tej imprezie staje spora liczba drużyn z całego kraju. Pierwszym etapem są eliminacje fazy grupowej i właśnie taki turniej rozegrano dziś w Słupcy na Orliku przy ulicy Gajowej.

Do rywalizacji wśród chłopców stanęły cztery zespoły, które rozgrywały swoje spotkania systemem każdy z każdym 2×10 minut. Najlepsza okazała się drużyna słupeckiego gimnazjum, która zajęła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego etapu zmagań. Zaraz za nią były zespoły z Zagórowa, Trąbczyna i Drążnej. Również miejscowe gimnazjalistki zaprezentowały się całkiem nieźle notując na swoim koncie remis i porażkę. Niestety do kolejnej fazy nie udało się awansować. Na razie nie jest znana dokładna data i miejsce następnego turnieju, jednak niewykluczone, że zostanie on także zorganizowany w Słupcy.

Wyniki chłopców
1.Słupca 9 14-2
2.Zagórów 4 7-2
3.Trąbczyn 3 3-17
4.Drążna 1 2-5

Zagórów-Drążna 0:0
Słupca-Trąbczyn 9:1
Zagórów-Trąbczyn 7:0
Drążna- Słupca 1:3
Drążna- Trąbczyn 1:2
Zagórów-Słupca 1:2

Wyniki dziewcząt
1.Kołaczkowo 4 4-2
2.Pyzdry 3 5-5
3.Słupca 1 3-5

Kołaczkowo-Pyzdry 3:1
Słupca-Kołaczkowo 1:1
Pyzdry-Słupca 4:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *