Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Coraz więcej samochodów z wideorejestratorami w Słupcy. Czy warto kupić kamerę do auta?

Na ulicach Słupcy, regionu, a w zasadzie całego kraju coraz częstszym widokiem są samochody wyposażone w wideorejestrator. Jakie są jego najważniejsze atuty i z czego wynika rosnąca popularność tego charakterystycznego urządzenia? Podpowiadamy, czy i z jakich powodów warto rozważyć kamerę do auta, która może mieć wiele praktycznych zastosowań. Jeśli zastanawiasz się nad jej kupnem, lektura tekstu powinna Cię zainteresować.

 

Pamiątka z wakacji? Jedyna w swoim rodzaju!

Wideorejestrator jest dobrym i częstym wyborem kierowców, którzy pokonują długie trasy. Zanim jednak przejdziemy do argumentów czysto pragmatycznych, warto zwrócić uwagę na fakt, że kamera w aucie zwiększa możliwości „chwytania momentów”. W dobie smartfonów, przyjaznych aplikacji i mediów społecznościowych bardzo chętnie dzielimy się wspomnieniami z wakacji – niezliczonymi zdjęciami i filmikami, także poddanymi starannemu, kreatywnemu montażowi. Tym bardziej warto mieć ujęcia z trasy. Przejazd z Polski do Chorwacji lub innego kraju Europy można utrwalić w wyjątkowy sposób, już na zawsze zachowując ciekawą pamiątkę uzupełniającą tradycyjne fotki i video.

 

Filmy – skuteczny dowód przy kolizjach i wypadkach

We wszystkich ubezpieczeniach OC, a konkretnie przy likwidowaniu szkody, kluczowe jest ustalenie, który kierowca był sprawcą zdarzenia drogowego, a który stroną poszkodowaną. Nie zawsze jest to łatwe, nie zawsze istnieje też dobra wola z obu stron. Przy pomniejszych zdarzeniach to kwestia uzyskania odszkodowania, ale jeżeli mowa o wypadkach – tutaj dochodzi kwestia wyjaśnień przed organem sprawiedliwości. Jak zatem skutecznie przekonać ubezpieczyciela czy policję lub sąd do swoich racji?

Wideorejestrator w samochodzie przydaje się właśnie w takich chwilach. Nagranie rejestrujące zdarzenie może skutecznie wyjaśnić jego przebieg, a tym samym udowodnić Twoją rację. Dzięki filmowi z kolizji lub zdarzenia oszczędzisz czas, pieniądze i nerwy – sytuacja jest bowiem jasna, łatwo udowodnić to, że jest się stroną poszkodowaną, a nie winną całego zdarzenia. Nierzadko zdarza się, że właśnie nagranie z wideorejestrator okazuje się decydującym dowodem, na podstawie którego jedna ze stron może się obronić przed zarzutami lub obalić wersję drugiej strony.

 

Nauka jazdy dla ambitnych, nowych kierowców

Niektórzy kierowcy nagrywają swoje przejazdy po to, aby analizować styl jazdy, wyciągać wnioski i w przyszłości unikać błędów. To bardzo pożyteczne wykorzystanie technologii – dzięki temu podejściu szybko wypracujesz właściwe nawyki drogowe i zaczniesz unikać błędów.

 

Mnogość przydatnych funkcji

Kierowcy w Słupcy inwestują w wideorejestratory także ze względu na wielofunkcyjność nowoczesnych urządzeń. Istnieją np. zestawy kamer, które równocześnie rejestrują przód i wnętrze samochodu albo przód i tył pojazdu. Warianty z szerokokątnymi obiektywami są w stanie objąć nawet kilka pasów ruchu, nie tylko ten, po którym się poruszasz.

Wśród funkcji wideorejestratorów wymienia się np.: moduł GPS, moduł Wi-Fi, tryb parkingowy, informację o fotoradarach, tryb alarmowy.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, jest kilka argumentów przemawiających za inwestycją w wideorejestrator do samochodu. Ważne jednak, żeby był to sprzęt wysokiej klasy. Zwróć uwagę na rozdzielczość obrazu (Full HD czy 4K to dziś standard), jakość w warunkach gorszej widoczności czy wytrzymałą, praktyczną konstrukcję. Pamiętaj też, że wybór kamery do auta wymaga zakupu karty pamięci (im więcej GB, tym lepiej), jak również optymalnego ładowania urządzenia (np. przez dodatkowy port USB).

 

*Artykuł sponsorowany