Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Czarna sobota w Zagórowie. Ostrowite górą w derbach.

Czarni Ostrowite pokonali ZKS Orły Zagórów. Drużyna Damiana Augustyniaka triumfowała 4:0 w derbowym meczu w ramach rozgrywek Konińskiej Klasy Okręgowej.

W pierwszej połowie spotkania pod bramkami obu zespołów niewiele się działo. Mecz toczył się w głównie w środku pola.  Otworzył się dopiero w 40 minucie. Wówczas mimo asysty dwóch obrońców i bramkarza, gola na 1:0 strzałem głową zdobył Łukasz Piguła.

Po zmianie stron Czarni zdecydowanie postawili na głęboką defensywę i kontrataki. To jak się później okazało przyniosło zamierzony skutek. Gracze Roberta Sarnowskiego zdominowali spotkanie. Dłużej utrzymywali się przy piłce na połowie rywali, tworzyli groźne sytuacje, jednak zawodziła ostatnia faza ataku.

Najczęściej gospodarze wobec cofniętej linii obrony gości decydowali się na strzały z dystansu. Te były jednak albo zbyt lekkie albo niecelne. Swoje okazje mieli między innymi Eryk Kopaczewski, Arkadiusz Kukulski, czy Remigiusz Wawrzyniak.

W międzyczasie Czarni podwyższyli prowadzenie. Tym razem piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Jarosława Kwiatkowskiego, do bramki skierował niepilnowany „na długim słupku” Adam Piguła. Gospodarze ryzykowali coraz bardziej jednak nie potrafili sforsować obrony zepołu z Ostrowitego.

Na około dwadzieścia minut przed końcem spotkania przyjezdni wyprowadzili dwa decydujące ciosy. Najpierw po szybkim kontrataku gola na 3:0 zdobył Bartosz Majewski. To wyraźnie podłamało graczy ZKS-u Orłów. Niedługo po wznowieniu gry przy ich biernej postawie wynik na 4:0 po składnej akcji ustalił Adam Kusiołek.

W sobotę o 13:00 w zaległym meczu Czarni Ostrowite zmierzą się u siebie ze Zjednoczonymi Rychwał.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz