Czarni Ostrowite z Pucharem Polski!

Wygrana 3:2 nad GKS-em Sompolno dała Czarnym Ostrowite historyczny sukces w Finale Pucharu Polski Strefy Konińskiej.

Mecz rozgrywany w Sompolnie ułożył się dla gości wyśmienicie. Mimo prowadzenia gry przez GKS i przewagi w posiadaniu piłki rywali, to przyjezdni byli zdecydowanie bardziej konkretni.W 16 minucie prostopadłe podanie wykorzystał Adrian Stawowy i dał prowadzenie swojej drużynie.

Ten sam zawodnik zdecydował się na strzał w 33 minucie, a piłka odbijając się od dwóch słupków wpadła do bramki. Było 2:0 dla Ostrowitego. Jeszcze przed przerwą Sompolno zasłużenie strzeliło bramkę kontaktową. Druga połowa zapowiadała się niezwykle emocjonująco i tak właśnie było.

Po zmianie stron gospodarze zdecydowanie ruszyli do ataków, a przeciwnicy nastawili się na kontry. Sompolno miało co najmniej trzy dogodne sytuacje na doprowadzenie do remisu, jednak strzelało przeważnie niecelnie. Mecz był dość ostry, a sędzia pozwalał na męską grę z obu stron. Czarni bronili się dzielnie, jednak brakowało dokładności przy szybkich atakach. Dobrą okazję na zamknięcie meczu zmarnował Łukasz Piguła, ale kilka minut później gola na 3:1 zdobył świetnie dysponowany tego dnia Jacek Kowalczyk.

Radość nie trwała jednak długo. Dekoncentrację Czarnych wykorzystał GKS, który natychmiast strzelił bramkę na 3:2. Po nerwowej końcówce to jednak zespół Damiana Augustyniaka świętował zwycięstwo w roku, w którym klub obchodził będzie 50-lecie swojego istnienia. Najlepszym zawodnikiem meczu został Adrian Stawowy. Wyróżniony został także Adam Piguła.