Czarni w finale Pucharu Polski Strefy Konińskiej

Pewne zwycięstwo 2:0 nad Tulisią Tuliszków dało awans drużynie Czarny Ostrowite do finału Okręgowego Pucharu Polski w Strefie Konińskiej.

Po wysokiej porażce w lidze goście zagrali zupełnie inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Głęboko cofnęli się do defensywy i bronili swojej bramki czekając na kontry.

Pierwsza połowa to raczej gra w środku pola, dużo straż po obu stronach i praktycznie brak stuprocentowych okazji do zdobycia bramki. Po zmianie stron miejscowi odważniej ruszyli do ataków i z każda minutą ich przewaga stawała się coraz większa.

Worek z bramkami w około 70 minucie rozwiązał Adrian Stawowy, który ograł aż trzech rywali i strzałem z dystansu dał prowadzenie Czarnym. Wcześniej dobrą okazję miał tez Łukasz Piguła, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz.

Goście nie pozostawali dłużni i dwukrotnie mogli wyrównać stan meczu. Zabrakło jednak skuteczności. W końcówce wynik na 2:0 podwyższył Łukasz Piguła, który wykorzystał podanie Jacka Kowlczyka.

Tym samym już 11 listopada w finale nasz zespół zagra z GKS-em Sompolno, który pokonał Polonusa Kazimierz Biskupi 1:0.

-Całkiem inny mecz niż ten ligowy. Goście w porównaniu z poprzednim głęboko wycofani, czekali na kontratak. My w pierwszej połowie mieliśmy problem, bo nie do końca byliśmy na to przygotowani, natomiast kwestia była taka kiedy padnie bramka, żeby mecz się bardziej otworzył.

Gdy strzeliliśmy sytuacje jeszcze były, ale wystarczy to co wpadło i cieszymy się z finału. Chcielibyśmy wygrać ale cieszymy się już z tego co osiągnęliśmy. Historyczny finał stał się naszym udziałem, ale oczywiście chcemy powalczyć- mówił po meczu trener, Damian Augustyniak.