Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Czarni zatrzymują niepokonanego Mistrza Ligi

Pierwszą porażkę w sezonie w Ostrowitem odniósł świeżo upieczony Mistrz Konińskiej Klasy Okręgowej, Orzeł Kawęczyn. Nasza drużyna wygrała u siebie 2:0.

Przed meczem gospodarze pogratulowali rywalom mistrzostwa oklaskując ich w szpalerze. Na boisku nie było jednak taryfy ulgowej. Mimo, że goście prowadzili grę i przeważali, to jednak na prowadzenie wyszli gracze Damiana Augustyniaka.

Gola już w 7 minucie po strzale głową przy rzucie rożnym zdobył Adam Piguła. Po trafieniu drużyna wykonała tak zwaną „kołyskę” specjalnie dla Jarosława Kwiatkowskiego, który niedawno świętował narodziny córki.

Rywale rzucili się do ataku. Wiele razy silnie, jednak niecelnie strzelali z dystansu. Poza tym Czarni nie dopuszczali ich do stuprocentowych sytuacji. W pierwszej połowie po szybkiej kontrze strzał z ostrego kąta Adriana Stawowego obronił bramkarz z Kawęczyna.

Po zmianie stron gospodarze konsekwentnie bronili dostępu do własnej bramki. Dodatkowo udało im się podwyższyć wynik, a strzelcem gola był wprowadzony z ławki Kwiatkowski. Tym samym Mistrz z Kawęczyna musiał pogodzić się z pierwszą porażką w sezonie. W czwartek gracze Damiana Augustyniaka zagrają na wyjeździe z Zielonymi Koźminek.

W Tuliszkowie 5:2 tamtejszej Tulisii uległy z kolei ZKS Orły Zagórów. W niedzielę u siebie podejmą Wilki Wilczyn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *