Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Czarodzieje czytelnikami

Pasowanie na czytelnika mają za sobą dzieci z grupy Czarodzieje z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy!

– Podczas tej uroczystości sześciolatki oficjalnie stały się czytelnikami naszej biblioteki. Zanim jednak złożyły przyrzeczenie, musiały wykazać się znajomością zasad korzystania z biblioteki, troski o książki oraz rozwiązywać zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.

Było to wspaniałe sprawdzenie ich wiedzy i przygotowania do roli odpowiedzialnych czytelników. Po tych przygotowaniach, mali czytelnicy złożyli przysięgę, że zawsze będą szanować książki. Następnie dyrektorka biblioteki, Anna Karpińska ogromną kolorową kredką pasowała każde dziecko na Czytelnika. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki oraz drobne upominki.

Drodzy mali Czytelnicy, życzymy Wam, abyście odkrywali w książkach mnóstwo radości, wiedzy i wartości. Pamiętajcie, aby traktować je jak swoich najbliższych przyjaciół i zawsze o nie dbać – czytamy na stronie biblioteki.

 

FOTO: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *