Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Czas na ogrody

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z ZSP w Strzałkowie są już przygotowani do nowego sezonu zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Ostatnio uczestniczyli w Targach Roślin i Architektury Krajobrazu Gardenia 2015 w Poznaniu.

Na tegorocznej wystawie nie brakowało atrakcji, nowych odmian drzew i krzewów oraz bogactwa materiałów i sprzętu ogrodniczego, które były niewyczerpanym źródłem informacji. Ponadto uczniowie mogli zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami biorąc udział w warsztatach Marka Jezierskiego współtwórcy programu „Rok w ogrodzie”. W Strefie Młodego Architekta przygotowane ogrody pokazowe dla przestrzeni publicznych były nie lada inspiracją dla  uczniów, bowiem od pewnego czasu pracują nad projektem zagospodarowania pewnego terenu w Słupcy, o którym już wkrótce usłyszymy. Strzałkowscy uczniowie doświadczenie i nową wiedzę z „zielonej branży” czerpią nie tylko na wystawach.

W ramach praktycznej nauki zawodu odwiedzili gospodarstwo ogrodnicze o konkretnej specjalizacji. Na początku lutego grupa uczniów z klasy II i IV spotkała się w Dachowej w okolicach Gądek z firmą Szaj, która jest największym producentem chryzantem w Polsce. W gospodarstwie uczniowie zapoznali się z technologią produkcji, zwłaszcza od strony nawadniania i nawożenia roślin. Zwiedzili szklarnie o najwyższej jakości produkcji roślin, gdzie sadzonki otrzymuje się drogą „in vitro”. Różnorodność zajęć i ich konkretna tematyka ma bardzo duże znaczenie w pracy architekta krajobrazu. Właśnie dlatego Technikum Architektury Krajobrazu w Strzałkowie niewątpliwie dba o umożliwienie uczniom zdobycia jak największych umiejętności praktycznych, przede wszystkim czerpiąc wiedzę i doświadczenia od profesjonalistów, z którymi współpracuje. Opiekę dydaktyczną i wychowawczą sprawują nauczyciele przedmiotów zawodowych Monika Wolniakowska i Urszula Ławniczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *