Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Czekają na ścieżkę i chodnik z Powidza do Przybrodzina

Przy okazji ostatnich Dni Powidza po raz kolejny powrócił temat budowy chodnika i ścieżki rowerowej z Powidza do Przybrodzina. Sprawę poruszył jeden z naszych czytelników.

Sezon letni trwa w najlepsze. Widać to nie tylko na plażach, ale również na drogach naszego powiatu, szczególnie tych w miejscowościach, w których znajdują się jeziora. Dojazd do nich niejednokrotnie nie należy do najprzyjemniejszych części wakacyjnych podróży. Jest tak również, jeżeli chodzi o tych poruszających się pieszo lub na dwóch kółkach. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w Powidzu, gdzie na bardzo ruchliwym odcinku drogi do Przybrodzina nie ma miejsca dla pieszych i rowerzystów. Nie inaczej było kiedy Powidz w trakcie jego Dni odwiedziło jeszcze więcej gości niż zazwyczaj. Po raz kolejny uwagę na ten problem zwrócił jeden z naszych czytelników. –Dni Powidza 2015 r. i paląca potrzeba dla pieszych i rowerzystów. Temat jak bumerang powraca w każde wakacje, brak chodnika i ścieżki rowerowej stwarza niebezpieczne sytuacje na drodze Powidz – Przybrodzin. Droga o dużym natężeniu ruchu w sezonie letnim i nie tylko- pisze Szymon, który do tablicy wywołuje niedawno wybranego wójta Gminy Jakuba Gwita.

-Panie Wójcie wszyscy czekamy na główną obietnicę wyborczą i budowę chodnika i ścieżki rowerowej. Trzeba działać i rozpocząć proces inwestycyjny, w tym roku dokumentacja, uzgodnienia, poszukanie źródeł finansowania, a w 2016 r.rozpisanie przetargu i do roboty! Jeśli ktoś miał „przyjemność” spacerować tym odcinkiem drogi to wie, że inwestycja jest z rodzaju nagłe/pilne i można ją podzielić na etapy (bo zaraz zostaną podniesione głosy o brak funduszy) i po prostu zacząć działać! Wyborcy pamiętają i na pewno powiedzą „sprawdzam”. Do roboty!- tłumaczy nasz czytelnik, który w swojej wiadomości podsyła zdjęcie na potwierdzenie swoich słów. Ze sprawą zwróciliśmy się do wójta Gminy Powidz, który podkreślił, że teraz najistotniejszą kwestią jest ustalenie kto zarządza wspomnianą drogą. -Do końca września rozstrzygnie się sprawa kto tą drogą zarządza. Obecnie jest to droga powiatowa, ale ze względu na znaczenie dla obronności, powinna być wojewódzką. Ewentualne decyzje o przekwalifikowaniu powinny zapaść do końca września. Po tej dacie myślę, że możemy podejmować konkretne działania. Wiem, że najważniejsze jest, aby tę drogę wreszcie zrobić, dlatego Gmina Powidz na pewno włączy się jako partner budowy takiego chodnika, co przyspieszy działania– mówi wójt Jakub Gwit. Wszystkim korzystającym z drogi Powidz-Przybrodzin pozostaje zatem czekać na dalszy rozwój wydarzeń.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz