Cztery bramki przy Gajowej

Pewne i zasłużone. Tak można w dwóch słowach opisać zwycięstwo seniorów SKP Słupca nad KKS II Kalisz. Zespół Przemysława Pawlaka pokonał przy Gajowej swoich rywali aż 4:0.

Wśród gospodarzy zabrakło między innymi Michała Lorenckiego i Konrada Kobylanka. Młody zespół z Kalisza nie dał jednak łatwo za wygraną. Pierwsza połowa była dość wyrównana i nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Na kilka minut przed przerwą worek z golami rozwiązał Maciej Adamczewski.

Po rzucie wolnym dla SKP piłkę wypluł bramkarz rywali i było 1:0. Słupczanie poszli za ciosem i chwilę później prostopadłe podanie w sytuacji sam na sam wykorzystał Piotr Witowski.

Druga połowa to już wyraźna przewaga graczy z Gajowej. Niedługo po zmianie stron ponownie Witowski trafił do siatki podwyższając prowadzenie na 3:0. Miejscowi co chwilę gościli w polu karnym zespołu z Kalisza.

Swoje okazje bramkowe mieli między innymi Igor Kuźniewski, Jakub Kwaśny, Tomasz Koziorowski czy Jacek Mikołajczyk. Po uderzeniu tego ostatniego piłka wpadła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się faulu.

Wynik na 4:0 precyzyjnym strzałem ustalił Igor Sarnowski. Za tydzień w ostatnim meczu przed przerwą zimowe SKP na wyjeździe zagra z Polonią 1908 Marcinkami Kępno.