Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Cztery projekty w Budżecie Obywatelskim na 2022 rok

Znamy już oficjalną listę projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Wszystkie przeszły weryfikację przez specjalnie powołaną do tego celu komisję. Pierwszy z nich to Słupecki Rejon Wspinaczkowy, a jego autorem jest Damian Kubicki. Potencjalne miejsca przewidziane na inwestycję to skwer między ulicą Szeluty, a Koszucką lub Cmentarną, okolice pływalni oraz inne tereny którymi dysponuje miasto, q znajdują się w bliskiej odległości obiektów sportowych.

Drugi to z kolei Budowa krytej trybuny na Stadionie Leśnym w Słupcy wraz z montażem zegara boiskowego. Projekt zgłosił Jacek Mikołajczyk.

Trzeci pomysł przedstawił Ireneusz Bąkowski. Jego nazwa to: Kompleksowa infrastruktura ogrodu działkowego ROD „Róża”. Czwartym i ostatnim projektem jest Budowa tężni Solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego wzdłuż promenady autorstwa Marcina Pietrzykowskiego.

Każdy z projektów zakłada wykorzystanie maksymalnej kwoty Budżetu Obywatelskiego, czyli 150 000 zł. Oprócz pierwszego z nich pozostałe trzy walczyły już o głosy mieszkańców we wcześniejszych edycjach, ale bez powodzenia.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 sierpnia i potrwa do 24 września. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 8 października. Przypominijmy, że w edycji Budżetu Obywatelskiego na 2021 wygrała OSP Słupca zdobywając rekordowe 2974 głosy pod swoim projektem dotyczącym zakupu nowego wozu dla jednostki.


Najnowsze komentarze
  • Nic ciekawego w tym roku. Tężnia i ogródki działkowe,kompletnie bez sensu.

  • Zależy jak dla kogo, dla mnie teżnia ok a trubuny bez sensu bo z nich nie korzystam. Jednak zamiast krytykować mógł Pan sam coś wymyślić skoro te propozycje Panu nie odpowiadają 😉

    • Również podpiszę się pod tężnia.

  • 1. Najlepszym projektem byłoby badanie poziomu witaminy D3 dla mieszkańców i profilaktyjka zdowia.

Dodaj komentarz