Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Cztery zdarzenia drogowe, dwóch nietrzeźwych. Policja podsumowała Majówkę.

W czasie majowego weekendu na drogach powiatu słupeckiego doszło do czterech zdarzeń drogowych, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami.

3 maja zgłoszono o dwóch zdarzeniach z udziałem motocyklistów. W Powidzu na ul. Witkowskiej, jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, co doprowadziło do wywrócenia jednośladu, a następnie motocykl uderzył w samochód jadący z przeciwka. W Hucie Łukomskiej kierująca motocyklem kobieta chcąc uniknąć zderzenia z psem, straciła panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do wywrócenia jednośladu.

4 maja w Myszakówku funkcjonariusze Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego motorowerem. Badanie wykazało ok. 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 5 maja w Salomonowie policjanci z Posterunku Policji w Orchowie zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Prowadzący Forda Focusa mężczyzna miał ok. 1 promila alkoholu w organizmie. Kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy, odpowiedzą za popełnienie przestępstwa.

Na koniec weekendu, 5 maja, doszło do dwóch kolejnych zdarzeń drogowych. W Słupcy na ul. Warszawskiej ok. godz. 15.30 zderzyły dwa samochody m-ki VW i BMW. Kierująca VW kobieta nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego ją BMW i uderzyła w tył pojazdu. Jedna osoba została przewieziona do szpitala celem udzielenia pomocy i ustalenia obrażeń. W Łężcu na drodze krajowej K92 około godz. 18.oo doszło do podobnej kolizji trzech aut. W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego z przodu kierujący osobowym Volvo najechał na tył VW Golfa, a ten uderzył w Nissana. Sprawca został ukarany mandatem karnym, nie było osób rannych. Ruch po drodze odbywał się wahadłowo

 

TEKST: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *