Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Czuwają nad bezpieczeństwem obozu harcerskiego

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wraz z Komendą Powiatową Policji w Słupcy aktywnie włączyła się w zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przebywającym na obozie w Lipnicy.

Obóz harcerski został zorganizowany przez Skautów Europy- Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego- „ZAWISZA”- Hufiec Poznańsko – Gnieźnieński.

Nad brzegiem największego w Wielkopolsce jeziora, na działce leśnej należącej do Nadleśnictwa Gniezno wypoczywać będą dzieci i młodzież w wieku 12-17 lat.

-Strażacy jeszcze przed rozpoczęciem obozu dokonali rozpoznania terenu, na którym ma się odbywać wypoczynek. 31lipca 2020r. funkcjonariusze wydziałów kontrolno-rozpoznawczego wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz policją udali się na miejsce w celu przeprowadzenia wizji lokalnej oraz sprawdzenia stanu bezpieczeństwa na terenie obozu.

Podczas spotkania z opiekunami ustalono zasady wymiany informacji i sposób przesyłania komunikatów o pogarszającej się pogodzie i zbliżających wyładowaniach atmosferycznych.

Omówiono również zasady bezpiecznego obozowania w lesie oraz procedury bezpiecznej ewakuacji na wypadek wystąpienia zagrożenia. 01 sierpnia 2020r. – pierwszego dnia trwania obozu na miejsce, w celu rozpoznania operacyjnego udał się jeden zastęp JRG PSP ze Słupcy. Funkcjonariusze sprawdzili drogi ewakuacyjne oraz drogę dojazdową do miejsca obozu.

Przeprowadzono również niezapowiedzianą próbną ewakuację z miejsca obozu w miejsce wyznaczone. Na zakończenie wizyty strażacy przeprowadzili pogadankę dla uczestników obozu z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i bezpiecznego wypoczynku w lesie i nad wodą- relacjonuje mł. bryg. Dariusz Różański.

FOTO: PSP Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz