Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Czy busy mogą parkować na słupeckich osiedlach?

Temat problematycznego parkowania większych samochodów na osiedlowych parkinach podczas miejskiej komisji poruszyła radna, Katarzyna Rybicka.

-Mieszkańcy już parę razy zwracali mi uwagę i pytali o kwestię parkowania większych samochodów, busów. Czy one mogą parkować tak wszystkie auta osobowe przy klatkach? Bo nie ukrywam, że mnie osobiście to nie przeszkadza, ale komuś widocznie tak, bo one ograniczają widoczność – mówiła radna, która pytała też, czy można wyznaczyć specjalne miejsca dla takich pojazdów.

-Oczywiście jest możliwość zmiany oznakowania, ale to nie umożliwia kontroli w jakiś sposób. Zmiana tego stanu oznakowania w momencie, kiedy nie będziemy tego w stanie wyegzekwować to byłaby sztuka dla sztuki-odpowiadał prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Henryk Lewandowski.

-Raczej te parkingi spółdzielcze powinny być przeznaczone dla samochodów osobowych mieszkańców, a nie dla kogoś, kto prowadzi działalność gospodarczą. Często te busy są z nią związane. Oznakowanie tego nie zakazuje na dzień dzisiejszy, natomiast nie chciałbym ponosić kosztów nowego oznakowania, które i tak potem nie będzie egzekwowane-dodał.


Najnowsze komentarze
  • A jak będzie rozróżniamy np. bus rodziny wielodzietnej? Miasto będzie specjalne naklejki wydawać czy spółdzielnia.

  • Cieszę się, że ludzie mają takie problemy, to znak, że tak naprawdę nie mają zmartwień w swoim życiu.

  • Prawdę mówiąc gdy bus stoi prawidłowo zaparkowany na parkingu to jaki problem jest ? Oczywiście gdy stoi przy klatce na chodniku wtedy może przeszkadzać w przejściu. Poleciałbym zwrócić uwagę na parkowanie co nie który mieszkańców na dwóch miejscach lub rezerwacje miejsca dla np żony 🤣

Dodaj komentarz