Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Czy płatne miejsca parkowania przyniosły więcej pożytku niż strat?

Interpelację w sprawie płatnych miejsc parkowania w Słupcy złożył radny, Maciej Graczyk.

-W tym roku mija 6 lat od Uchwały Rady Miasta o ustanowieniu płatnych miejsc parkowania na terenie miasta Słupcy.

W związku z powyższym proszę o informacje. Czy w tym okresie zdaniem pana Burmistrza płatne miejsca parkowania przyniosły więcej pożytku niż strat?

Jakie są roczne dochody uzyskane z parkometrów i jakie jest przeznaczenie tych dochodów? Czy zamykanie lokali sklepowych i usługowych można powiązać z miejscami parkingowymi wokół Rynku

Czy zmiana organizacji ruchu dokonana przy wprowadzeniu płatnych miejsc parkowania nie sprawia trudności mieszkańcom domów? – czytamy w interpelacji radnego.


Najnowsze komentarze
 • Panie Graczyk, jest pan radnym z okręgu, do którego przynależą ulice wokół strefy płatnego parkowania. Powinien pan więc we własnym zakresie dowiedzieć się od swoich wyborców, czy strefy płatnego parkowania nie sprawia im problemów.
  Czy zamykanie lokali sklepowych i usługowych można powiązać z płatną strefą parkowania? Jak nie było płatnej strefy, to wiecznie były podnoszone głosy, że ludzie parkują na 8 godzin i idą do pracy blokując miejsca tym, którzy chcieliby zaparkować na chwilę. Zawsze się mówiło, że jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Czasami jednak chodzi o zaistnienie. Czytając pańską interpelację i przysłuchując się pana wypowiedziom na sesji stwierdzam, że ma pan ten dar lania wody, z którego to daru tak naprawdę niewiele dla społeczności lokalnej wynika. A tak na koniec… Był pan za czy przeciwko wprowadzeniu płatnej strefy parkowania?

  • Oficjalną odpowiedz Pan radny jeszcze dostanie ale w treści oczywiście bardziej delikatnej a ta jest nieoficjalna ale prawdziwa.

 • Czy zamykanie lokali sklepowych i usługowych można powiązać z miejscami parkingowymi wokół Rynku? Równie dobrze można zapytać: czy zamykanie lokali sklepowych i usługowych można powiązać z rządami PiS i coraz większymi daninami na plecach przedsiębiorców, jak i rosnącymi czynszami za lokale ( każdy woli zarobić więcej niż mniej ) i z inflacją najwyższą od prawie 20 lat.

 • Mnie osobiście płatne miejsca parkingowe np w okolicach rynku pasują. Zapłacę z 2 zł i wszystko załatwię. Wcześniej jak miejsca były bezpłatne nie było gdzie zaparkować w Słupcy. Idąc np do pzu nieraz musiałem zrobić z 1 km pieszo obecnie wystarczy średnio do 100 metrów i jestem na miejscu.

 • Pan radny Graczyk je z rąsi panu burmistrzowi. Wiadomo to nie od dziś. Pytanie „czy w tym okresie zdaniem pana Burmistrza płatne miejsca parkowania przyniosły więcej pożytku niż strat” jest swego rodzaju lokowaniem produktu.
  Pan Burmistrz odpowie, że jego zdaniem przyniosły więcej pożytku – złożymy się?

 • Najwięcej strat w handlu na rynku jest przez dużą ilość marketów w Słupcy.

 • A mnie drażni w tej strefie jedno. Parking płatny jest za 15min, a co poniżej tych 15 minut? Muszę kupić bilet? Nie muszę? W sytuacji kiedy podjeżdżam do bankomatu PKO wpłacić/wypłacić pieniądze, to pójście do biletomatu po bilet na 15min i włożenie go za szybę zajmę tyle samo czasu co wyskoczenie, użycie bankomatu i powrót.. bez sensu..

Dodaj komentarz