Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Czy radni powiatowi przekażą diety na pomoc dla szpitala?

W ostatnich kilkunastu dniach radni z wielu samorządów, w tym powiatowych rezygnują ze swoich diet lub ich części, a pieniądze przekazują na rzecz walki z epidemią i pomocy swoim szpitalom. W Powiecie Słupeckim takie działanie nie jest na razie planowane.

Jak już informowaliśmy pieniądze na zakup respiratorów przekazały już niektóre samorządy: Gmina Orchowo 100 000 zł, Gmina Ostrowite 50 000 zł i Gmina Powidz 30 000 zł.

Codziennie również pojawiają się informacje dotyczące pomocy dla SPZOZ od lokalnych firm, a nawet pojedynczych osób w postaci posiłków dla pacjentów i personelu, przyłbic czy masek ochronnych.

Zapytaliśmy Przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego, o temat przekazania diet na walkę z epidemią przez naszych radnych.

-Myślę, że każdy powinien ważyć taką decyzję we własnym sumieniu. Mogę tylko powiedzieć, że jak chciałem zrobić sesję zdalną okazało się, że nie wszyscy mają laptopy.

Moim zdaniem populizm, tych kilku milionerów z powiatu z drobnych w znaczący sposób mogłoby pomóc szpitalowi- tłumaczy Piotr Gałan.


Najnowsze komentarze
 • Co wspólnego z sesją online i posiadaniem laptopów ma przekazanie diety na walkę z epidemią?
  Można wiedzieć jak wygląda sumienie przewodniczącego w kwestii przekazania diety bądź jej części?

 • Panie Przewodniczący Piotrze Gałan! Jeśli chodzi o diety radnych z komitetu “Razem dla powiatu” mam dwa pytania. Przed wyborami samorządowymi w 2018 r. obiecaliście przekazywać część tych środków na stypendia i temu podobne wsparcie dla osób z naszego regionu. Po pierwsze czy jest to realizowane? Po drugie jaka ogólnie kwota została przekazana na tego typu przedsięwzięcia? Będę wdzięczny za odpowiedź.

  • Mam taki myślę dobry zwyczaj że darowizny kieruje w stronę tych którzy są w potrzebie a niekoniecznie w stronę i dla mediów czy analityków, kto otrzymał wie i mi to wystarczy .

   • Zwyczaj to może pan mieć w domu dla swoich domowników. Będąc radnym jest pan urzędnikiem i jeżeli coś się dzieje z pieniędzmi które są środkami publicznymi to pana obowiązkiem jest o tym informować. Ja wiem ze przed wyborami mówi się dużo ale jak się potem tego nie dotrzymuje to się jest oszustem. A co do diet to sam pan odpowiedział ze nie pracujecie i nie ma znaczenia z jakiego powodu. Jak się nic nie robi a cały czas się pobiera pieniądze za „prace” to nie jest kwestia czyjegoś sumienia bo to są pieniądze podatników a nie powiatu czy starosty. Skoro tego pan nie rozumie to nie dziwne jest w jakim stanie ekonomicznym jest nasz powiat bo jak to mówią „jaki pan taki kram”

 • Potrzebujmy szpitala dobrze wyposażonego, potrzebujemy lekarzy pielęgniarek na to powinienny iść nasze podatki. Kompletnie nie potrzebujemy pana panie Gałan, całego tego starostwa tych etatu urzędników na utrzymaniu. jak mogliśmy do tego dopuścić żeby w starostwie gabinety były klimatyzowane a schody marmurowe w szpitalu nawet sala operacyjna byla i być może nadal jest bez klimatyzacji. Sale na których leżą chorzy i łóżka wołają o pomstę do nieba wyglądają jak lazarety. Obrzydliwa chciwość i zakłamanie. Robi mi się niedobrze jak o was myślę chomąta patrioci.

  • Panie Gałan, proszę nie odbijać pytania. Bardzo wymijająca ta pańska odpowiedź. Ciekawe dlaczego? Nie było darowizny czy była tak skromna, że lepiej odbić pytanie?

Dodaj komentarz