Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Czy Słupca ma dwie orkiestry?

Temat Orkiestry Dętej wywołał burzliwą dyskusję podczas wczorajszej sesji Rady Miasta. 

Debatę rozpoczął radny Edward Grajek, który w swojej interpelacji dopytywał burmistrza Michała Pyrzyka, czy w Słupcy funkcjonują  dwie orkiestry dęte jedna strażacka, a druga przy Miejskim Domu Kultury. Jak twierdził słyszał różne plotki na ten temat krążą w internecie i jest zaniepokojony całą sytuacją.

Radny pytał też co się właściwie dzieje i czy istnieje jakiś konflikt między tymi dwiema formacjami. W międzyczasie na sesji pojawił się dyrektor MDK Jarosław Dębski, który został na jej końcu został wywołany do odpowiedzi przez burmistrza Michała Pyrzyka. Dyrektor tłumaczył, że w lutym do orkiestry zwrócił się producent przedstawienia, w którym wcześniej miała okazję wystąpić Orkiestra Dęta OSP Słupca z prośbą o ponowny koncert z Marcinem Maseckim. Jako, że część jej muzyków, którzy brali udział w tym projekcie odeszła ze składu kapelmistrz stwierdził, że nie będą się w stanie przygotować do koncertu. Byli muzycy chcieli jednak podjąć wyzwanie, dlatego dyrektor postanowił utworzyć Orkiestrę Nadzwyczajną przy MDK, której celem jest wykonanie koncertu w Warszawie. Niewykluczone jednak, że występów może być więcej.

Radny Grajek wysłuchał wyczerpującej wypowiedzi, jednak nie krył obaw co do zaistniałej sytuacji- Żeby nie skończyło się na tym, że będziemy mieli dwie orkiestry-skwitował.

FOTO: www.facebook.com/orkiestra.slupca.nadzwyczajna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *