Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Czy to koniec boiska w Cieninie?

Nadal nie wiadomo jaka przyszłość czeka boisko sportowe w Cieninie Zabornym. Negocjacje pomiędzy gminą Słupca i właścicielami działek, na których obiekt się znajduje, utknęły w martwym punkcie.

Sprawa boiska sportowego w Cieninie Zabornym jest nieuregulowana od lat. Obiekt częściowo znajduje się na terenie gminnym, a częściowo na gruncie prywatnym. Teraz, właściciele postanowili sprzedać gminie należące do nich działki, ale cena jaką zaproponowali jest dla nie do przejścia.

– Pierwsza cena jaką usłyszeliśmy to była 5600 zł za ar. Działki w Cieninie Zabornym w tym momencie są sprzedawane za 4000 zł za ar i taką cenę nasi radni zaakceptowali. Właściciele na taką propozycję się nie zgodzili i zapowiedzieli, że możemy negocjować – tłumaczy wójt gminy Słupca, Grażyna Kazuś.

Podczas kolejnego spotkania właściciele zeszli do ceny 5320 zł za ar, ale ta propozycja również jest dla gminy nie do zaakceptowania. Najprawdopodobniej negocjacje zakończą się więc fiaskiem. Jeśli tak się stanie, działki trafią na wolny rynek, co oznaczać będzie koniec boiska, przynajmniej w jego dotychczasowym kształcie. Na dogadanie się obie strony dały sobie czas do końca sierpnia.

Najnowszy komentarz
  • Mogli chodziaz aktualne zdjecie wstawic.

Dodaj komentarz