Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Czy weterynarz zna język zwierząt? Spotkanie „oko w oko”.

Odbywając podróże małe i duże, czytając lekturki spod chmurki, drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Lądku natrafili na postać Johna Dolittle, którego papuga Polinezja nauczyła języka zwierząt i od tej pory został weterynarzem.

Zainspirowani lekturą postanowili na żywo spotkać się ze specjalistą, któremu nie jest obcy los zwierząt i który spieszy im z pomocą, należycie się do niego przygotowując. Aby nic nie umknęło ich uwadze wychowawczyni spisała wszystkie ułożone pytania. Natomiast uczniowie wykonali prace plastyczne, aby w dowód wdzięczności podarować gościowi.

Bardzo chętnie zaproszenie przyjął pan Jan Drzewiecki, pracujący na co dzień w gabinecie weterynaryjnym Axis w Zagórowie. Z ogromnym zaangażowaniem oraz doskonałym przygotowaniem i podejściem do dzieci pan Jan przybliżył specyfikę zawodu, jakim jest weterynarz. Przekazał cenną wiedzę na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do nich.

Ponadto drugoklasiści dowiedzieli się, co zawiera torba lekarska. Mogli obejrzeć i dotknąć przedmioty lekarskie, którymi w swej pracy posługuje się zaproszony gość. Mogli wcielić się w rolę weterynarza, przeprowadzając badanie kontrolne swojego zwierzaka – pluszaka lub w leczenie chorego, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu.

W końcowej części spotkania pan Jan znalazł się w ogniu pytań, które zdawały się nie mieć końca, ale z uwagą i wyrozumiałością udzielił odpowiedzi na wszystkie wątpliwości najmłodszych.

Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a jego uczestnicy wykazywali mocno swe zaangażowanie w niecodzienne spotkanie, na pamiątkę którego każdy otrzymał książeczkę oraz słodki poczęstunek.

 

TEKST/FOTO: SP Lądek


Brak komentarzy

Dodaj komentarz