Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Czytam z klasą-lekturki spod chmurki”.

Projekt dotyczący zachęcenia dzieci do czytania lektur realizuje Szkoła Podstawowa w Kowalewie Opactwie.

Tym razem klasa III wybrała do omówienia lekturę pt. “Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren. Nauczyciel założył wspólny lekturnik klasowy, w którym znajdowały się książeczki dla każdego ucznia.

Po odczytaniu fragmentów lektury klasa uzupełniała lekturniki: kolorowała okładkę, uzupełniła metryczkę i wykonała pierwsze zadanie. Każdy wybrał ulubiony fragment, przedstawił go za pomocą rysunku oraz krótkiego opisu. Kolejno uczniowie projektowali i wykonywali zakładki tematyczne do książki, których to wystawka znajduje się w specjalnie stworzonym przez dzieci kąciku w sali.

Uczniowie z pierwszej grupy wykonali przepiękną makietę związaną z głównym miejscem akcji. Druga grupa przygotowała kolorowy plakat zachęcający do przeczytania tej lektury.

Trzeci zespół stworzył gazetkę oraz specjalne miejsce w klasowym kąciku czytelniczym, gdzie znalazły się wszystkie wykonane prace przez dzieci, tworząc jedną dużą wystawkę na temat czytanej lektury.

-Pracując wspólnie zrealizowaliśmy pierwszy moduł projektu. Gratuluję wszystkim uczniom kreatywnych pomysłów i przepięknych prac. Dziękuję za zaangażowanie i wytrwałość! Jesteście dzielni!- podsumowuje nauczyciel, Agnieszka Górna.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz