Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Czytelnicy na ulicy”- Smakologia, czyli 100 pomysłów na czytanie

W poniedziałek w słupeckiej Jedyncepo raz kolejny odbył się happening „Czytelnicy na ulicy”- Smakologia, czyli 100 pomysłów na czytanie, przygotowany przez panie bibliotekarki.

– W wydarzeniu wzięły udział klasy I – IV wraz z wychowawcami. Celem akcji było zachęcenie społeczności szkolnej i lokalnej do czytania i odwiedzania bibliotek. W wydarzeniu wykorzystane były popularne wiersze dla dzieci i jakże dobrze znane każdemu książki kucharskie z przepisami.

Tegoroczna akcja tematycznie połączona była z promocją zdrowego odżywiania. Wyjście z książkami na ulice miało również na celu dotarcie do nie-czytelników, których trudno skłonić do wizyty w bibliotece. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców przygotowały transparenty z hasłami na cześć książek, nauczyły się pięknie recytować wiersze i śpiewać piosenki.

Całość wydarzenia swą obecnością uświetnili zaproszeni goście – dyr. Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy – pani Anna Karpińska, kierownik Referatu Oświaty i Rozwoju Lokalnego w Urzędzie Miasta Słupcy – pan Mariusz Król, delegacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy – Klub Przyjaciół Biblioteki z panią bibliotekarką Karoliną Waleryszak na czele, oraz panie dyrektor słupeckiej „Jedynki”.

Nie można w tym miejscu zapomnieć o „Szkolnej Akademii Zdrowia”, która na ten dzień przygotowała dla wszystkich zdrową lemoniadę i pyszne zdrowe przekąski. To było naprawdę wyjątkowe przedpołudnie, gdzie każdy z uczestników znalazł coś dla siebie – czytamy w informacji szkoły.

 

 

FOTO: Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *