Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dąbrowski starostą, Dykszak przewodniczącym?

6 maja ma odbyć się pierwsza sesja nowej kadencji Rady Powiatu Słupeckiego. Znamy nieoficjalne ustalenia dotyczące najważniejszych funkcji, jakie ma podzielić między sobą tworząca się koalicja Trzeciej Drogi i Razem dla Powiatu.

Zgodnie z naszymi informacjami pierwsze z ugrupowań na starostę zaproponuje Marka Dąbrowskiego, który z zajął trzecie miejsce na jego liście w ostatnich wyborach do Rady Powiatu, z okręgu obejmującego Gminę Słupca. Wicestarostą ma z kolei zostać aktualny dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wólce, Piotr Kowalski, który uzyskał trzeci wynik na liście Razem dla Powiatu w Gminie Strzałkowo.

Funkcję przewodniczącego obejmie natomiast aktualny wicestarosta, Czesław Dykszak, który zdobył mandat Radnego z tego samego ugrupowania. Jego zastępcą ma zostać Dawid Hierowski, który z powodzeniem kandydował do Rady Powiatu z list Trzeciej Drogi.

Skład Zarządu uzupełnią jeszcze dwie osoby. Po jednej z Trzeciej Drogi i jednej z Razem dla Powiatu. Prawdopodobnie będą to Jerzy Orchowski i Piotr Gałan. Przypomnijmy, że oba ugrupowania dysponują w sumie 12 mandatami w Radzie Powiatu. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło ich 5.

Dokładne ustalania poznamy na majowej sesji.

 

Będzie koalicja Razem dla Powiatu i Trzeciej Drogi

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *