Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dali roślinom drugie życie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemii ciekawą akcje przeprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia imienia Apolinarego Szeluty.

-W tym roku, wiosna nas nie rozpieszcza i wielu właścicieli przydomowych ogródków jeszcze na całego nie rozpoczęło wiosennych porządków. Jednak to kwestia tylko kilku cieplejszych dni i tak, jak co roku wielu z Was rzuci się w wir prac ogrodowych.

Każdy mniej lub bardziej doświadczony ogrodnik wie, że rośliny szybko się rozrastają, a wiosna to najlepszy czas na ich przesadzanie i rozsadzanie.Często przy takich zabiegach zostaje nadmiar sadzonek lub kłączy, którymi warto podzielić się z innymi.

Dlaczego o tym piszemy? Dziś jest Dzień Ziemi, to święto obchodzone na całym świecie – 22 kwietnia.
Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.

 

 

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.W związku z Dniem Ziemi Stowarzyszenie im. Apolinarego Szeluty przystąpiło do działania. I już wczorajszym popołudniem zabrało się do akcji.

A skoro „Recykling nie musi być nudny”, proponujemy dać drugie życie roślinom, których mamy nadmiar. Taki wymyśliliśmy plan.

Zatem zaczęliśmy…od siebie. Rośliny przez nas przyniesione zostały zagospodarowane na Skwerze Szeluty. Już niedługo kolejne nasadzenia. Tym razem wykona je profesjonalna firma ogrodnicza- czytamy na stronie stowarzyszenia.


Najnowszy komentarz
  • Może by tak więcej drzew w Słupcy nasadzić bo sama betonowania się robi.

Dodaj komentarz