Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dbają o bezpieczną drogę do szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” słupeccy policjanci zakończyli tygodniowe działania kontrolno-prewencyjne.

Ich celem było czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach placówek oświatowych w początkowym okresie nauki.

Następnym etapem akcji będą spotkania w szkołach i przedszkolach poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

Od 2 do 6 września br. w rejonach szkół i przedszkoli pojawiły się policyjne patrole, które zwracały uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych.

Policjanci informowali o zachowaniu ostrożności w pobliżu placówek oświatowych, zwłaszcza na przejściach dla pieszych.

Mundurowi zwracali też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci. Pieszym przypominali zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkół.

Kolejny etap działań zaplanowano na następne tygodnie września. Policjanci spotkają się z dzieci i młodzieżą w szkołach ucząc o bezpiecznych zachowaniach podczas korzystania z dróg.


Najnowsze komentarze
  • Do admina , czy ty weryfikujesz informacje czy to była ustawka. Zawożę dziecko co dziennie do szkoły i pomiędzy godziną 7.30 a 7.48 w tych dniach nie widziałem Policjantów aczkolwiek widziałem patrol Policji w dn.09.09 2019 w korku na na ul. Kopernika koło Lidla to myślę że większa część dzieci już była w szkole.Pozdrawiam

  • Ta ustawka była 3 września na przerwie o 12:25

    • A dlaczego ta akcja była prowadzona przy Sz. P nr . 3 , a o szkole nr. 1 zapomnieli ??

      • byli przy sp1

Dodaj komentarz