Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Debata jednak możliwa?

Swoje oświadczenia w związku z niedoszłą debatą wygłosiły dziś w Miejskim Domu Kultury trzy zainteresowane strony.

Jako pierwszy głos zabrał Janusz Ansion,  Redaktor Naczelny Kuriera Słupeckiego, który tłumaczył jak cała sprawa wyglądała z perspektywy jego redakcji jako organizatora. Zapowiedział, że Kurier nie ma w planach organizacji żadnej debaty wyborczej.

Zarządał również przeprosin od Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za co? O tym dowiecie się z filmu poniżej.

 

 

Zaraz potem na scenie pojawił się Jacek Bartkowiak. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości ostro skrytykował swojego oponenta, jednak zaznaczył, że cały czas jest gotowy do rozmowy.

 

 

Podobną chęć zadeklarował również Tomasz Parus, szef Komitetu Wyborczego PSL. Jego oświadczenie znajdziecie poniżej.

 

W Miejskim Domu Kultury pojawiło się również kilkanaście osób, głównie zwolenników Bartkowiaka, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji.

 

Najnowsze komentarze
 • Zapraszamy także na godzinę 18:00 do słupeckiego MDK w celu zapoznania się z oświadczeniem Kuriera Słupeckiego jak i stanowiskami przedstawicieli kandydatów na burmistrza”- skopiowane ze slupca.pl. Organizatorem była Redakcja Kuriera Słupeckiego. To ona odpowiadała za przebieg spotkania w MDK w dniu dzisiejszym. Czy organizator powinien dopuścić do agitacji wyborczej ze strony jednego z kandydatów na burmistrza, w tym przypadku ze strony Pana Jacka Bartkowiaka? W mojej ocenie zdecydowanie nie powinien.

 • Bartkowiak taki mądry bo sam wiedział o debacie już od 16 września i miał wystarczający dużo czasu aby do niej się przygotować. A Pyrzyk kiedy dostał informacje?Dopiero 3 października!!

  • A co powie Pan o zarządzaniu przez Pana Bartkowiaka Słupeckim MDK.W jakim stanie je zostawił?

 • Przypominam wszystkim że p. Bartkowiak był dość mocno związany z Gazetą Słupecką, więc wątpię żeby Kurier Słupecki był mu przychylny. W tej sytuacji Kurierowi obojętne kto wygra, dlatego ten tygodnik jest idealny do zorganizowania debaty.

  • Niestety z tym nie mogę się zgodzić. W ostatnich tygodniach wielokrotnie widziałem Pana Bartkowiaka w redakcji kuriera słupeckiego. Również dziś widziałem właściciela Kuriera i Pana Bartkowiaka podczas porannej konwersacji przy sądzie. A tak jeszcze poza tematem kuriera to zupełnie przez przypadek byłem dziś niechcący świadkiem rozmowy z której dowiedziałem się że Pan Bartkowiak rozpytywał poza Słupcą inne media w sprawie pomocy w organizacji debaty. To ja juz sam nie wiem kto był w końcu organizatorem, kurier czy Pan Bartkowiak. Niech już się te wybory skończą bo te kłamstwa,oszczerstwa, satyry już nas mieszkańców naprawdę męczą. Do niedawna było nam naprawde dobrze a teraz jakby atak wilków nastąpił.

   • Masz jakieś dowody że debata była ustawiona?

    • Może nie ustawiona ale nie wygląda to Pani na dość zastanawiające,że Bartkowiak wiedział o niej już 3 dni przed zgłoszeniem swojej kandydatury na fotel burmistrza,a Pyrzyk dopiero 3 października?

     • Pyrzyk ma więcej za uszami niż Bartkowiak który spieprzył prowincjonalna

     • Pani Aniu wierzy Pani w to co pisze J. D. Schulze?

 • Tez slyszalam ze pytal. Nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalam ze mial pytać

 • Brawo Bartkowiak! Jechać z zielonymi ludkami! Ich czas dobiega końca…..

 • Sympatycy zielonej koniczyny, nie słuchaliście nawet oświadczenia burmistrza przeczytanego przez przybocznego. Tam wyraźnie stoi, kiedy Pyrzyk wiedział o debacie. Miał ten sam czas na przygotowanie. Poza tym to urzędujący burmistrz, ma przewagę, bo jest na bieżąco. Nie powinien nawet potrzebować tak długiego czasu. Skoro musi się przygotowywać do egzaminu ze swojej pracy, to co on w niej robi?

 • Co Wy chcecie od PSLu? Przez kilkanaście lat wyremontowali 2 ulice, mamy skatepark, mamy najwięcej marketów na mieszkańca w WLKP. Mamy rozpoczętą budowę basenu. Jak basen we Wrześni znów się zamknie to będą do nas jeździli. Mamy dostęp do jeziora. Dzięki firmom na K i na M (powiązanym z panem G) można w 5 min pracę znaleźć bo wciąż stamtąd ktoś odchodzi (co za czasy że za 2.5 tys nikt nie chce pracować po 12 godzin dziennie w skrajnych warunkach). Do tego mamy i urząd i gminę. Biedną Wrześnię nie stać i musieli się połączyć. Wszystko dzięki PSLowi. Nie ma zbędnych dużych firm przez które by M i K musieli podnieść pensje. Na rynku spokój, sklepy pozamykane, zero atrakcji więc można spokojnie iść na loda i nie będzie tłumów. Miasto się nie promuje żeby uchodźcy nie przyjeżdżali. W szpitalu rozruba więc np ja nie choruję a jak już to muszę do Konina jechać i dzięki temu Słupca nie traci na mnie kasy. No i najważniejsze, burmistrz sam wydaje informator, rzetelny, nie stronniczy bo jednostronny, nie muszę kupować Kuriera ani Słupeckiej bo wiem że jest w Słupcy dobrze.

  • Bo oczywiście PiS to partia święta.Jak nie było basenu to narzekano że jako jeden z nielicznych powiatów nie mamy basenu.Gdy już basen ten powstaje to teraz problemy że za niski,że za płytki .Już nie mówiąc o tym że przeciwko jego budowie były w radzie tylko dwie osoby i to właśnie z PiSu!!

 • A gdzie był Pan Bartkowiak trzy miesiące temu ,pół roku temu albo rok temu?Nagle teraz chwile przed wyborami obudził się że w Słupcy jest tak źle?Do tego prowadzi politykę pełną nienawiści do PSL,nic tylko oszczerstwa,oskarżenia a nic sensownego.Zresztą czego mamy się spodziewać po politykach partii PiS?

 • Nie musi wygrać pis ale ważne aby koniczyna i przestały rządzić w slupcy i niech nowa młoda krew weźmie ten powiat w obroty bo wszyscy niedługo będziemy robić w firmach koniczynkowcow

  • Jestem za Dobra Zmiana i oddam glos za Prawem i Sprawiedliwoscia… ale najwazniejsze jest aby nie rzadzili juz PSL.cy z Grzeszczakiem na czele bo to wlasnie bedzie tragedia dla Naszego Regionu,

   • Dobra zmiana ? Wiesz co to dobroć? Przekupili ludzi i wszędzie zamęt robią. Wszędzie swoich nieudaczników wtykają.

Dodaj komentarz