Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Debatowali o bezpieczeństwie

Czy w gminie Ostrowite jest bezpiecznie? Na ten temat debatowali ostatnio funkcjonariusze policji z mieszkańcami. Wszystko podczas kolejnej debaty społecznej organizowanej w powiecie słupeckim pod hasłem „Decydujmy wspólnie”.


Tematy, jakie poruszali uczestnicy spotkania były różne. Dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscu zamieszkania. Spotkanie zdominowała tematyka dróg, ich właściwego oznaczenia, przebudowy, czy korzystania z nich przez kierowców samochodów ciężarowych i motocyklistów. Mieszkańcy gminy Ostrowite prosili też o częstsze patrole policyjne z uwagi na kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością, czy kontrole funkcjonariuszy w okolicach cmentarzy ze względu na liczne kradzieże z grobów.  Poruszono także temat młodzieży spożywającej alkohol w godzinach popołudniowych w okolicach szkół i omówiono problem wałęsających się psów. Na część wniosków mieszkańcy otrzymali odpowiedzi już podczas samej debaty.  Z kolei inne zostały zapisane i będą wdrożone przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Część wniosków zostanie przekazana także do zarządców dróg.

Na zakończenie spotkania, dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Ostrowitem, wszyscy otrzymali elementy odblaskowe, aby jako piesi uczestnicy ruchu drogowego byli lepiej widoczni na drogach.

źródło: KPP  Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz