
Po raz trzeci w Słupcy odbyła się powiatowa debata społeczna pod hasłem „Decydujmy wspólnie”. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy słupeckiej komendy policji.
Debaty społeczne z mieszkańcami słupecka policja zainaugurowała w 2013 roku. Od tego czasu odbyły się trzy debaty powiatowe i kilka gminnych. Podczas ostatniego spotkania w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy za stołem prezydialnym zasiedli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Komendant Powiatowy Policji w Słupcy insp. Zbigniew Malina, starosta Mariusz Roga oraz zastępca burmistrza Słupcy Tomasz Garsztka. W debacie udział wzięli też samorządowcy z gmin powiatu słupeckiego oraz mieszkańcy. W związku z tym, że to właśnie dla nich spotkanie zostało zorganizowane, sporo czasu poświęcono na pytania z sali. Chętnych do ich zadawania nie brakowało, a dotyczyły one głównie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, budowy ścieżek rowerowych i chodników, a także problemów z narkotykami czy dopalaczami. Na większość z nich od razu udzielono odpowiedzi, pozostałe będą jeszcze analizowane.
Rafał Batkowski, Wielkopolski Komendant Policji w Poznaniu
Na zakończenie, organizatorzy podziękowali wszystkim obecnym za udział w spotkaniu oraz za zabranie głosu w dyskusji. Każdy uczestnik otrzymał też do wypełnienia anonimową ankietę, w której mógł wyrazić swoje zdanie na temat samej debaty.
Brak komentarzy