Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Debatowali o funduszu sołeckim

Kilkudziesięciu sołtysów, reprezentujących różne gminy powiatu słupeckiego rozmawiało wczoraj o kwestiach związanych z nowelizacją ustawy o funduszu sołeckim. Spotkanie zorganizował Urząd Gminy w Słupcy.

Fundusz sołecki to środki wyodrębnione z budżetu gminy, które przeznaczane są na realizację określonych inwestycji służących poprawie życia mieszkańców. Ustawa o funduszu sołeckim została uchwalona w 2009 roku i  to wtedy gminy podejmowały pierwsze decyzje o utworzeniu funduszu. Po blisko pięciu latach, dokładnie 21 lutego 2014 r. Sejm przyjął nowelizację ustawy, która wprowadza kilka istotnych zmian. To właśnie ich m.in. dotyczyło spotkanie w Urzędzie Gminy w Słupcy, które poprowadził przedstawiciel Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych.

Piotr Koźmiński, prowadzący

 

 

Spotkanie miało też na celu wyjaśnić wątpliwości i rozwiązać problemy, z którymi sołtysi borykają się od początku wprowadzenia funduszu sołeckiego. Jak się okazuje, w dalszym ciągu dotyczą one głównie wyboru zadań, jakie można zrealizować w ramach funduszu.

 

 

W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu sołtysów z gmin: Powidz, Orchowo, Lądek i Słupca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *