Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych w Słupcy zorganizowała debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ – Młodzi Kierowcy”.

Głównym celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń w ruchu drogowym spowodowanych przez nieodpowiedzialną i nieostrożną jazdę zwłaszcza tych kierowców, którzy od niedawna posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami. Inicjatywa wpisała się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności ROAD SAFETY DAYS.

Adresatami debaty była młodzież w wieku 17 -19 lat z terenu powiatu słupeckiego. Oprócz wykładów, przygotowano filmy ilustrujące negatywne zachowania na drogach podejmowane przez młodych uczestników ruchu, porady jak być odpowiedzialnym kierowcą oraz wspomnienia więźniów, którzy zostali skazani za przestępstwa drogowe.

 

 

Policjanci przedstawili statystyki zdarzeń drogowych w powiecie słupeckim, omówili ich przyczyny i najczęściej popełniane błędy przez uczestników ruchu drogowego. Przypominali o zasadach zachowania podczas policyjnych kontroli drogowych.

Przedstawiciel straży pożarnej przybliżył zasady zachowania się na miejscy wypadku drogowego i zasady udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach. Podkreślał rolę korytarzy życia i oraz opowiedział o trudnej służbie strażaków ratowników.

Na koniec funkcjonariusze zaprosili młodzież do dyskusji i apelowali o odpowiedzialne zachowania na drogach oraz jazdę bez brawury, alkoholu i i środków odurzających.

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz