Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Decydujmy wspólnie” 

Pod takim hasłem zorganizowana została kolejna powiatowa debata o bezpieczeństwie. Tym razem odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy. 

Cała idea policyjnych debat ma w założeniu bezpośredni kontakt funkcjonariuszy ze społeczeństwem oraz wymianę uwag i spostrzeżeń dotyczących tego zagadnienia.  -To oni najwięcej wiedzą o bezpieczeństwie- mówił o przybyłych na debatę komendant słupeckiej Policji inspektor Zbigniew Malina podkreślając zasadność takich spotkań.

 

 

 

Na początku debaty przedstawiona została krótka prezentacja dotycząca statystyk przestępstw i wykroczeń popełnianych w naszym powiecie. Z policyjnych analiz wynika, że mieszkańcom najbardziej przeszkadza chuligańskie zachowanie w miejscu ich zamieszkania, szczególnie w godzinach wieczornych. Potwierdziło się to w czasie debaty. Ze strony uczestników spotkania nie brakowało też uwag dotyczących brawurowej jazdy samochodami, czy motocyklami, a także zagrożeń wobec seniorów. Tym razem w debacie zorganizowanej w naszym mieście oprócz mieszkańców regionu i uczniów z okolicznych szkół, a także  przedstawicieli władz samorządowych udział wziął także insp. Jarosław Rzymkowski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Zwracał on uwagę między innymi na spadająca liczbę przestępstw kryminalnych w naszym województwie.

 

 

 

Była to druga powiatowa debata o bezpieczeństwie. Kolejna, tym razem gminna odbędzie się w najbliższy piątek w Lądku.

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz