Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Decyzja o budowie stacji paliw się opóźnia

Temat budowy stacji paliw został po raz kolejny poruszony podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

O sprawę ponownie pytał radny Tadeusz Markiewicz. Przypomnijmy, że jest on przeciwnikiem tej inwestycji. W ramach protestu złożył w Urzędzie pismo z podpisami 287 mieszkańców Słupcy, którzy popierają jego stanowisko.

Między innymi to sprawiło, że inwestor na polecenie burmistrz polecił wykonanie szczegółowego raportu oddziaływania na środowisko. W skutek dokładnego badania sprawy przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska opóźnia się wydanie decyzji o tym, czy stacja w ogóle powstanie.

Markiewiczowi odpowiadał w-ce burmistrz, Tomasz Garsztka, który tłumaczył, że zlecone zostały dodatkowe badania związane między innymi z natężeniem hałasu. Jego wypowiedź obejrzycie na Twoja Słupca.tv

 

 

Stacja, która ma powstać przy Intermarche ma mieć dwa stanowiska wyłącznie dla małych aut. 60 podobnych powstało już w całej Polsce. Zdjęcie przedstawia jedną z nich.

Najnowsze komentarze
  • Ale zawistny naród, jak ja nie mam, to i sąsiad nie może mieć. Zobaczcie Wrześnie tam stacja paliw jest w centrum i do głowy nikomu nie przyjdzie ją zamknąć. PSL słabo rządzi Słupcą, tu nic nie ma, ogranicza się swobodę przedsiębiorczości mieszkańców.

    • Dokładnie. Małą stację paliw przedstawia się jako grożącą miastu katastrofę. Szkoda słów…

Dodaj komentarz