Derbowe punkty dla Polanina

Zwycięstwem 4:1 zakończyło się derbowe starcie w konińskiej okręgówce między Polaninem Strzałkowo, a Czarnymi Ostrowite.

Do przerwy strzałkowianie prowadzili 2:1. Pierwszego gola po faulu i rzucie karnym na Michale Walerczyku, byłym trenerze i zawodniku zespołu z Ostrowitego zdobył Jakub Jóźwiak.

Kilka minut później fenomenalnym strzałem z dystnasu wyrównał Łukasz Piguła. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Polaninowi dał Szymon Nowak.

W drugiej odsłonie mecz się zaostrzył. Nie obyło się bez kilku żółtych kartek. Czarni ruszyli do ataków, jednak w swoich dwóch najlepszych okazjach byli nieskuteczni.

Po zamieszaniu w ich polu karnym sytuacyjnym strzałem piłkę do bramki skierował Jóźwiak podwyższając prowadzenie na 3:1. Ostatni gol to trafienie samobójcze gości po dośrodkowaniu Polanina z rzutu rożnego.

-Dzisiejsze spotkanie było dla nas ważne przede wszystkim ze względu na to, że przez kilka ostatnich meczów derbowych Polanin nie potrafił zwyciężyć. Długo czekaliśmy na to przełamanie i dziś po ciekawym meczu zdobywamy komplet punktów. Myślę, że zasłużenie bo okazji do zdobycia bramki stworzyliśmy sobie więcej niż goście.

Tak się jednak złożyło, że tych wypracowanych nie potrafiliśmy zamienić  na gole, ale za to wykorzystaliśmy indywidualne błędy przeciwników dzięki czemu zdobyliśmy cenne trzy punkty.

Wiadomo, że o tej porze roku gdy boiska nie są jeszcze w stu procentach gotowe do gry, trudno jest o ciekawe kombinacyjne akcje ale muszę pochwalić cały zespół za to, że potrafił dostosować styl gry do panujących warunków i zgrać przede wszystkim efektywnie.

Chciałbym też podziękować Panu Kaziowi Musielakowi, który przez cały tydzień sporo się napracował i solidnie przygotował boisko na dzisiejszy mecz- podsumowuje spotkanie trener Polanina, Wojciech Henke.

-Na pewno zagraliśmy lepiej niż w zeszłym tygodniu, ale wynik mówi co innego. Niestety straciliśmy bramki po indywidualnych błędach. Zasłużona wygrana Polanina, jednak moim zdaniem powinna być niższa.

W pierwszej połowie zagraliśmy nieco bardziej cofnięci, w drugiej wyszliśmy wyżej i tez mieliśmy swoje sytuacje, których nie udało się wykorzystać. Nasza gra nie wygląda jeszcze tak jak powinna i przed nami dużo pracy- komentuje spotkanie trener Czarnych Ostrowite, Damian Augustyniak.