Derby dla Startu

Z porażką w derbowym starciu ze Startem Konin musieli pogodzić się szczypiorniści Hazardu Strzałkowo, którzy przegrali 25:33 (11:18)

W spotkaniu nie mógł zagrać Daniel Górecki, który odbywa dwa mecze kary nałożonej po ostatnim ligowym starciu. Pierwsze kilka minut to bardzo wyrównana gra obu ekip i mało bramek. W 6 minucie było 1:2 dla gości.

Z czasem jednak zaczęli oni zaznaczać swoją przewagę.  Ich główną bronią były szybkie ataki, z którymi nie radziła sobie obrona strzałkowian. Przez większa część pierwszej połowy rywale utrzymywali trzybramkową przewagę.

Dla miejscowych dobrze punktował między innymi Kamil Kaczmarek. Końcówka pierwszej części należała jednak dla koninian, którzy powiększyli przewagę prowadząc 11:18.

Druga odsłona meczu to w większości systematyczne odrobianie strat przez graczy Macieja Leżały. Niemal do samego końca w meczu trzymały ich dobre interwencje bramkarzy, Dominika Niezgody i Huberta Rogalskiego. Niestety pierwszy z nich boisko opuścił z kontuzją, podobnie jak Dominik Nawrocki.

Niestety Hagard był w stanie dojść rywali tylko na trzy bramki na około dziesięć minut przed końcem meczu. Proste błędy oraz brak skuteczności w ataku zadecydowały o tym, że Start ponownie odskoczył przeciwnikom, a ostatecznie wygrał 25:33.

18 grudnia Hagard zagra na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Gniezno.