Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Detektyw na tropie informacji” w słupeckiej bibliotece

Kolejne warsztaty w trakcie ferii zorganizowane zostały w w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy.

-Tym razem były to warsztaty detektywistyczno – dziennikarskie pod hasłem „Detektyw na tropie informacji”, prowadzone przez dziennikarza i autora kryminałów – Krzysztofa Koziołka.

Warsztaty składały się z dwóch części. Pierwsza to krótki quiz, w którym uczestnicy, po podziale na grupy, mieli za zadanie odszukać schowane poszlaki, aby odkryć zaszyfrowaną wiadomość, którą okazał się być tytuł książki z serii „Dzienniczek Cwaniaczka” Jeffa Kinney’a. Zadanie to wymagało dużego sprytu i umiejętności logicznego myślenia.

Po krótkiej przerwie przyszła pora na drugą część poświęconą dziennikarstwu. Uczestnicy poznali tajniki tego zawodu i najważniejsze pojęcia z nim związane. Otrzymali zadanie do wykonania, którym było wymyślenie jak najciekawszego tytułu artykułu związanego z dzisiejszymi warsztatami. Napisali też krótki artykuł będący relacją z warsztatów.

Mamy nadzieję, że chociaż część z uczestników przekonała się, że warto myśleć i pisać nieszablonowo.Dziękujemy młodzieży za udział w warsztatach, a Panu Krzysztofowi Koziołkowi za ich poprowadzenie.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier- czytamy w relacji Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy.

 

 

FOTO: MiPBP w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *