Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Detoks po imprezie – jak oczyścić organizm z alkoholu?

Spożywanie nadmiernych ilości alkoholu na imprezie może spowodować, że następnego dnia poczujesz się bardzo źle. Jeśli na ten dzień masz już zaplanowane ważne spotkania lub inne wydarzenia, musisz znaleźć sposób, dzięki któremu szybko wrócisz do formy. Jak można sobie poradzić z nieprzyjemnymi objawami?

Po mocno zakrapianej imprezie może pojawić się kac, czyli zespół nieprzyjemnych objawów wywołanych przez toksyczne działania alkoholu i jego metabolitów na organizm. W powrocie do pełnej sprawności pomogą Ci domowe sposoby lub profesjonalny detoks alkoholowy z dojazdem do domu. Na czym polega odtrucie alkoholowe i kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

Skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu z alkoholu

Złe samopoczucie po imprezie może być spowodowane odwodnieniem. Dlatego w pierwszej kolejności zaleca się uzupełnienie płynów. W tej sytuacji doskonale sprawdzi się sama woda, woda z dodatkiem soku z cytryny lub woda po kiszonych ogórkach. Witamina C zawarta w cytrynie i kiszonkach wspomaga odtruwanie organizmu i pomaga przyspieszyć procesy regeneracyjne. Jeśli odczuwasz mdłości, pij wodę małymi łykami w regularnych odstępach czasu.

Na drugi dzień po imprezie zwykle nie mamy ochoty na jedzenie. Jednak warto się przemóc i zjeść lekkostrawny posiłek, ponieważ w ten sposób szybko uzupełnisz brakujące pierwiastki i składniki odżywcze. Może to być na przykład jajecznica, chudy rosół z makaronem, omlet lub owsianka wzbogacona o migdały i suszone owoce. Posiłek należy spożywać powoli, aby dodatkowo nie podrażnić żołądka. Jeśli nie jesteś w stanie nic zjeść, możesz też sięgnąć po świeże soki. Świetnie sprawdzi się sok z pomidorów, pomarańczy lub bananów.

Odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu

Domowe sposoby nie zawsze przynoszą spodziewane rezultaty. Niekiedy nasze samopoczucie jest tak złe, że nie jesteśmy w stanie nic zjeść ani wypić. Na szczęście istnieje jeszcze inna możliwość na skuteczną walkę z nieprzyjemnymi objawami kaca. Możesz skorzystać z usługi odtrucia alkoholowego w Warszawie. Jest to zabieg wykonywany w domu pacjenta lub w specjalistycznej klinice, który polega na dożylnym podaniu starannie skomponowanych składników odżywczych.

Odtruwanie alkoholowe w Warszawie jest przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny. Wystarczy jeden telefon, aby zamówić usługę do swojego domu. Zespół specjalistów dojeżdża do pacjentów na terenie Warszawy oraz całego województwa mazowieckiego. W trakcie wizyty uzyskasz niezbędną pomoc medyczną i wsparcie emocjonalne. Zabieg otrucia alkoholowego w Warszawie trwa ok. 60 minut, jest bezbolesny i bardzo szybko przynosi widoczną poprawę samopoczucia.

Dolegliwości, które pojawiają się na drugi dzień po spożyciu alkoholu, zwykle ustępują samoistnie po upływie od kilku do 24 godzin. Do formy możesz wrócić znacznie szybciej, jeśli zdecydujesz się na zabieg odtruwania alkoholowego w Warszawie. Odżywcza kroplówka sprawi, że od razu poczujesz się lepiej i będzie mógł wrócić do swoich codziennych aktywności.

 

*Artykuł sponsorowany