Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dla Edka po raz drugi

Wspaniała atmosfera, dużo dobrej zabawy i szczytny cel. Wczoraj w Strzałkowie rozegrano drugi charytatywny mecz pod hasłem „Gramy dla Edka”.

„Gramy dla Edka” to inicjatywa Piotra Hierowskiego, który postanowił pomóc swojemu bratu Edwardowi Hierowskiemu. Były lekkoatleta, piłkarz i siatkarz boryka się z chorobą i potrzebuje ciągłej rehabilitacji. W związku z tym, że Piotr Hierowski również przez lata był wiodącą postacią strzałkowskiego Polanina, zebrał byłych kolegów z drużyny i zorganizował w ubiegłym roku mecz charytatywny. Impreza spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i odniosła spory sukces, dlatego akcję postanowiono powtórzyć. Tym razem naprzeciwko siebie stanęły drużyny Strzałkowo 1999 i Old- Boy Wielkopolska. Łącznie na boisku można było zobaczyć 32 zawodników ze Strzałkowa. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 4:2. Tego dnia to nie wynik był jednak najważniejszy, a atmosfera i cel spotkania. W trakcie meczu rodzina Edwarda Hierowskiego częstowała wszystkich przybyłych domowymi wypiekami, był grill i loteria fantowa. W przerwie z kolei przeprowadzona została licytacja gadżetów. Pod młotek poszły m.in. koszulki z autografami Artura Partyki i Małgorzaty Sobańskiej, a także płyty Łukasza Kuropaczewskiego. Łącznie z licytacji, loterii i wpłat od sponsorów udało się zebrać 3 500 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rehabilitację Edwarda Hierowskiego.
Organizatorzy za pośrednictwem portalu dziękują wójtowi gminy Strzałkowo Dariuszowi Grzywińskiemu, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Honoracie Łysiak, sponsorom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu imprezy. Wielkie podziękowania składają również zawodnikom biorącym udział w meczu, przyjaciołom Edwarda Hierowskiego przybyłym na spotkanie  i wszystkim kibicom.


Najnowszy komentarz
  • Szczytny cel.

Dodaj komentarz