Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Dlaczego gmina tak późno zabrała się za naprawę dróg?”

Temat naprawy dróg po zimie został poruszony podczas ostatniej sesji Rady Gminy Słupca.

-Pani wójt proszę wytłumaczyć mi oraz mieszkańcom dlaczego gmina tak późno zabrała się za naprawę dróg? Oczywiście ma tutaj na myśli naprawy wykonywane przez firmę, która wygrała przetarg. Przypomnę tylko, że budżet został uchwalony 14 stycznia, a my dopiero pod koniec kwietnia zabieramy się za naprawę dróg-pytał radny, Łukasz Graczyk.

Jak odpowiadała wójt Grażyna Kazuś to efekt procedur przetargowych i terminów jakie w nich obowiązują. Zdaniem radnego , który powoływał się na informację zawarte w jednym z serwisów samorządowych przetargi były jednak zorganizowane za późno. Jak mówił Gmina może ogłosić przetarg wcześniej nie mają jeszcze zabezpieczonych środków na realizację zamówienia publicznego. -To jest akurat piękną wizytówka świąteczną w tym roku. Dziurawe drogi w Gminie Słupca- kontynuował radny.

-Tak nie jest. Nie możemy ogłosić przetargu nie mając zabezpieczonych środków w budżecie i to jest klarowne i to jest jasne. Koniec kropka- odpowiadała wójt, Grażyna Kazuś, która dodała, że radny otrzyma w tej sprawie oficjalna odpowiedź na piśmie.

Jak tłumaczyła radczyni prawna Gminy opisywana przez radnego sytuacja ma miejsce tylko wówczas, kiedy samorząd ma promesę, czyli dokument zapewniająca późniejsze otrzymanie środków na dany cel. -Każdy inny przypadek to naruszenie dyscypliny finansów publicznych jeżeli przygotowujemy inwestycję, czy jakąkolwiek umowę nie mając środków na to przeznaczonych- odpowiadała Anna Skocka.

-Budżet był uchwalony 14 stycznia, a my mieliśmy rozstrzygnięcie przetargowe dopiero 30 marca? -pytał retorycznie Łukasz Graczyk. –

-Ja tylko chciałbym ostrzec przed taką sytuacją na przyszłość, żeby za to wszystko po prostu zabrać się wcześniej- zakończył.


Najnowsze komentarze
  • Bo przecież naprawa dróg w okresie gdy występują temperatury minusowe mają sens, prawda Panie Radny? :)

  • Ten radny coraz bardziej zaczyna irytowac swoim zachowaniem. Te jego zapytania są tylko po to by zaistnieć. KARIEROWICZ !!!

Dodaj komentarz