Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dlaczego nauczyciele nie dostali pensji?

Burzliwą dyskusję podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu wywołała sprawa zaległych pensji dla nauczycieli, które nie zostały wypłacone w terminie.

Temat podczas ustalania porządku obrad poruszył Piotr Gałan, który pytał starostę Mariusza Rogę, dlaczego nauczycielom nie zostały wypłacone ich pensje za ostatni miesiąc.

Ten tłumaczył, że wynikało to z braku środków na kontach szkół.  Projekt uchwały, dzięki powiat mógłby przelać placówkom brakujące środki miał zostać podjęty na pierwszej sesji nowej kadencji, która została przerwana.

Starosta prosił, aby radni przegłosowali go teraz. Według uchwały wspomniane pieniądze miały pochodzić z trzech źródeł. 215 000 zł z budżetu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, 105 000 zł z dochodów powiatu oraz 110 000 zł z wydatków bieżących.

Nowi radni byli jednak zaskoczeni, że  uchwała obejmuje także inne zmiany w budżecie, jak między innymi sprzedaż działek będących własnością CKZiU w Strzałkowie, z których dochód ma trafić na rozbudowę szpitala.

Nie chcieli początkowo głosować na uchwałą, której dokładnie nie znali.  Rozpoczęła się ponad godzinna dyskusja. Jej najważniejsze fragmenty obejrzycie na Twoja Słupca.tv

 

 

Ostatecznie po zapoznaniu się z uchwałą i długa debatą radni jednogłośnie dokonali zmian w budżecie tak, by nauczyciele otrzymali zaległe pensje.

Najnowsze komentarze
  • Oczywiście najważniejsze to pensje nauczycieli! A tak szczerze to połowa zacnych nauczycieli w ogóle nimi nie powinna być! Porobia kursy i zaraz wielce nauczaja w szkolach. A dzieci ze wszystkiego czego się da maszeruja na korepetycje bo pani nie tłumaczy bo nie, dziecko powinno to umieć! Zadań domowych od groma, a kiedy te dzieci mają się uczyć, kiedy poświęcać się pasją ?

  • Powyższy komentarz napisal pewnie szanowny rodzic który po pracy przychodzi do domu wyciągnie kopyta do góry otworzy browara a jego interesowanie dzieckiem konczy sie na ewentualnym sprawdzeniu ocen na wywiadówce albo nawet tego się nie chce . I wieczne pretensje do szkoły ze zle wychowuje. Wez człowieku zacznij od wychowania we własnym domu i wpojenia pewnych wartości a nie tylko jadaczenia na nauczycieli. Może i nie kazdy powinien byc nauczycielem to fakt. Ale czesc z tych którzy niby po kursach posiada wiedze i chce ja przekazać to trafi na bandę dzieciaków których w zyciu interesuje tylko pieniądz jak ich rodziców i maja szkole za nic. A później rodzice placa za korki. A co do wypłaty to każdemu sie należy za przepracowany miesiąc czy to nauczyciel czy policjant czy ktokolwiek inny wiec i tu w powiedzie nauczyciele na nią czekali.czy to cos dziwnego ???

    • Drogi huhaha nie uogolniaj jezeli nie chcesz aby Was nauczycieli nie uogolniali….zapewniam Cie ze ja i wielu innych nie jestesmy takimi jak to napisales a myslimy podobnie jak “rodzic” Nie ma sie na co obrzac. Jest wtym niestety wiele prawdy.

  • Drogi Rodzicu radze odwiedzic dobrego lekarza psychiatre a pozniej zajac sie wychowaniem swojego dziecka

  • Jedynie Król wiedział o co chodzi ze zmianami budżetowymi. Niezbecki nie głosuje za wpf bo nie wybiega tak daleko w przyszłość, a gdzie ustawa o finansach publicznych. A Gałan dyrektor szkoły a pojęcia nie ma, że zmiany budżetu uchwała tylko rada. I na koniec ynteligent z gminy Słupca, który pojęcia nie ma o postępowaniach jakichkolwiek. Ciężkie 5 lat Pana Starosty z tymi radnymi. Ale powodzenia życzę

    • Drogi Przyjacielu ponieważ mam pojęcie że rada decyduje o przeniesieniach w budżecie, moje pytanie brzmi dlaczego poprzednia rada zorientowana w przesunięciach budżetowych podobnie jak Ty nie podjęła uchwały na sesji nadzwyczajnej która odbyła się 09.11. Jestem dyrektorem w Strzałkowie więc to trochę inne realia i sytuacja dla mnie abstrakcyjna abym nie posiadał wiedzy w październiku że zabraknie mi pieniędzy na wynagrodzenia w grudniu. Być może kwalifikacje mojej księgowej lub skarbnika gminy są ponadprzeciętne ale obiecuje że w najbliższym czasie postaram się wdrożyć i zrozumieć mechanizmy pracy starostwa powiatowego.

  • Panie Gałanie może warto spytać dyrektorów szkół, którym brakło kasy kiedy złożyli wnioski o zmiany w budżecie. Głowy nie dam ale myślę, że było to grubo po sesji listopadowej. Powiem Panu więcej, jak wieść powiatowa niesie jeden z dyrektorów zrobił to celowo, by winę zrzucić na Starostę. Takie niespodzianki są w powiecie.

Dodaj komentarz