Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dlaczego woda na basenie nie zawsze jest klarowna?

O jakość wody na słupeckiej pływalni podczas miejskiej komisji dopytywała radna, Lucyna Gawrych.

-Chodzi mi o klarowność wody. Dlaczego ona jest bardzo często taka mętna? Pływam w okularach i to widać, a na innych basenach tego nie zauważyłam-mówiła radna, Lucyna Gawrych.

Jak odpowiadał zastępca dyrektora MOSiR, Jacek Mikołajczyk faktycznie zdarzają się takie momenty.

-Złoże filtracyjne jest moim zdaniem niewłaściwie dobrane. To jest informacja od ludzi, z którymi współpracuję i którzy działają w tej branży jak na przykład pan, który dostarcza nam środki chemiczne na pływalnię. Ma on dużą wiedzę w tym zakresie, ponieważ obsługuje dużo basenów, nie tylko w Wielkopolsce, ale całej Polsce – mówił Mikołajczyk.

Jak dodał w  tym temacie prowadzone są  również rozmowy z wykonawcami inwestycji , ponieważ obiekt cały czas jest na gwarancji.


Najnowsze komentarze
 • To super. A ozonujecie wodę czy tylko chlor?

  • Uwaga. Proszę nie sikać do basenu! No chyba że ktoś już musi…

  • Woda jest zmiękczana, potem jak w większości basenów – standardowo – stabilizowany podchloryn sodu, dodatkowo, woda w niecce rekreacyjnej naświetlana jest promiennikiem UV.
   Ponadto system odzyskiwania „wody popłucznej” – Lumi, (każdy filtr jest regenerowany, płukany, dwa lub trzy razy w tygodniu) mechanicznie oczyszcza odzyskiwaną wodę nawet na poziomie bakterii i patogenów.
   Jako pracownik naszej pływalni i obserwator – głupio trochę to pisać – ale bardzo proszę i apeluję o korzystanie z natrysków, przed wejściem do wody. Myślę, że około 30% naszych gości potrafi o tym zapomnieć.

 • Artykuł na miarę możliwości pani radnej

Dodaj komentarz